کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

اتفاقی عجیب و غیرقابل پیش‌بینی در تیم ملی

خبرورزشی , 2 آذر 1401 ساعت 9:35


گروه ورزشی:آنطور که مشخص است ، شجاع خلیل زاده مدافع پنجم تیم ملی در جام جهانی به حساب می آید

 شجاع خلیل زاده  در اوج دوران فوتبالش از تیم ملی دور ماند و کی‌روش او را به تیم ملی دعوت نمی کرد. آمدن اسکوچیچ اما  همه چیز را برای این بازیکن عوض کرد. شجاع تبدیل به مهره بدون جانشین و فیکس اسکوچیچ شد. خلیل زاده  در زمان اسکوچیچ جزو حامیان شماره یک سرمربی کروات بود و از هر فرصتی هم برای انتقاد از کی‌روش استفاده می کرد. شجاع  امیدوار بود تا  با ماندن اسکوچیچ بتواند اولین جام جهانی خود را تجربه کند.با این حال برکناری اسکوچیچ و بازگشت کیروش خیلی از معادلات را برهم زد.
 
پیش بینی‌ها با توجه روحیات خاص کی‌روش و خصوصیات اخلاقی او بر این بود که شجاع به تیم ملی دعوت نخواهد شد ولی وقتی لیست اولیه تیم ملی بعد از بازگشت کی‌روش اعلام شد، اهالی فوتبال در ایران آن روی کیروش را هم دیدند. در شرایطی که با توجه به اتفاقات گذشته و حضور طولانی مدت شجاع خلیل زاده در لیست سیاه کارلوس کی‌روش در دوره قبلی سرمربیگری‌اش در ایران، تصور می‌شد این بازیکن با بازگشت مربی پرتغالی بار دیگر از تیم ملی دور شود، اتفاقات دیگری برای این مدافع شمالی رقم خورد.

خلیل زاده که پیش از جام جهانی برزیل و در زمانی که سپاهان حضور داشت به واسطه اظهاراتش از لیست تیم ملی خط خورد و به صورت طولانی مدت نتوانست نظر کارلوس کی‌روش را برای بازگشت تغییر دهد، انتظار می‌رفت که مربی پرتغالی در بازگشت دوباره به نیمکت نیز این رویه را ادامه دهد.اتفاقی که برخلاف همه پیش بینی‌ها رخ نداد و نام شجاع خلیل زاده نیز در لیست قرار گرفت. سرمربی پرتغالی تیم ملی برای بازی تدارکاتی مقابل اروگوئه نیز از این بازیکن در کنار حسین کنعانی زادگان در ترکیب اصلی و به عنوان زوج خط دفاعی استفاده کرد و شجاع در لیست نهایی تیم ملی برای  جام جهانی قرار گرفت.

یکی از دلایل دعوت شجاع جدا از آمادگی بالا،  هماهنگی فوق العاده او با کنعانی زادگان بود.این دو در پرسپولیس و تیم ملی همبازی بودند و این فصل هم در باشگاه الاهلی قطر کنار یکدیگر بازی می کردند. غیر از این دو مدافع ، کیروش مرتضی پورعلی گنجی ، مجید حسینی و روزبه چشمی را هم در لیست نهایی خود قرار داد و با خودش به قطر برد. تا قبل از دیدارهای دوستانه مقابل نیکاراگوئه و تونس خیلی ها فکر می کردند که شجاع خلیل زاده و محمد حسین کنعانی زادگان مدافعان اصلی و فیکس تیم ملی در بازی مقابل انگلیس خواهند بود.
 
این دو در چند سال اخیر عملکرد بسیار خوبی کنار هم داشتند و پیشبینی می شد که کیروش باز هم از زوج این دو نفر در اولین بازی تیم ملی استفاده کند ولی در دو دیدار آخر تدارکاتی تیم ملی خبری از شجاع نبود و مرتضی پورعلی گنجی جانشین او شد. وقتی ترکیب تیم ملی مقابل انگلیس اعلام شد، همه سورپرایز شدند. نه شجاع در ترکیب اصلی قرار داشت و نه کنعانی زادگان از ابتدا به میدان رفت.

کیروش تیمش را با ۳ مدافع میانی به نام های مجید حسینی ، مرتضی پورعلی گنجی و روزبه چشمی ارنج کرد و میلاد محمدی و صادق محرمی هم مدافعان کناری تیم ملی بودند. نمایش بسیار ضعیف بازیکنان تیم ملی و به خصوص خط دفاعی باعث شد تا کیروش خیلی زود به اشتباهش پی ببرد و دست به تغییر بزند. کنعانی زادگان به جای چشمی وارد زمین شد ولی خبری از شجاع نبود. موضوعی که نشان می دهد خلیل زاده در تفکرات کیروش اولویت پنجم است.
 
عملکرد ضعیف خط دفاعی تیم ملی هم در دیدار مقابل انگلیس باعث نشد تا کیروش ، شجاع را به بازی بفرستد و مدافع سابق پرسپولیس ۹۰ دقیقه روی نیمکت نشست. اینکه شجاع از فیکس بودن در تیم اسکوچیچ   به مدافع پنجم شدن در تیم کیروش تبدیل شود، اتفاق عجیبی بود که نمی شد آن را پیش بینی کرد. حتی خیلی از کارشناسان فوتبال ایران معتقد بودند که کیروش باید از زوج کنعانی زادگان و خلیل زاده مقابل انگلیس استفاده می کرد ولی خب نظر سرمربی تیم ملی چیز دیگری بود.

با توجه به نتیجه ضعیف تیم ملی امکان تغییر در پست های مختلف برای بازی مقابل ولز بسیار زیاد است و حتی این احتمال وجود دارد که برای دیدار جمعه شاهد حضور همزمان کنعانی زادگان و خلیل زاده و یا فیکس شدن یکی از آن ها باشیم و شجاع هم فرصت بازی در اولین جام جهانی خود را بدست بیاورد.


کد مطلب: 371059

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/371059/اتفاقی-عجیب-غیرقابل-پیش-بینی-تیم-ملی

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir