به روز شده در ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۶:۳۴
 
۳
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ ساعت ۱۳:۳۴
کد مطلب : ۳۷۱۱۱۵
پاسپورت ایران در کنار افغانستان، بنگلادش، سومالی و ...ضعیف‌ترین پاسپورت جهان است

پاسپورت امارات متحده عربی همچنان قوی‌ترین پاسپورت جهان

قوی‌ترین پاسپورت جهان؛ اماراتی‌ها بدون ویزا می‌توانند به ۹۰.۴ درصد کشورهای جهان سفر کنند
پاسپورت امارات متحده عربی همچنان قوی‌ترین پاسپورت جهان
گروه بین‌الملل: پاسپورت امارات متحده عربی جایگاه خود به عنوان قوی‌ترین پاسپورت جهان را تقویت کرده و اکنون دارنده پاسپورت اماراتی می‌تواند بدون ویزا به ۱۸۰ کشور جهان سفر کند.
بر اساس آخرین به‌روزرسانی سایت «پاسپورت ‌ایندکس» وابسته به شرکت بین المللی مالی «آرتون کیپتال»، پاسپورت اماراتی که از اکتبر سال ۲۰۲۱ میلادی و پس از بحران کرونا در صدر فهرست قوی‌ترین پاسپورت‌های جهان قرار گرفته است، اکنون دارنده آن با امکان سفر به ۷ کشور بیشتر در مقایسه با دومین پاسپورت‌های قوی جهان، می‌تواند به ۱۸۰ کشور (۱۲۱ کشور بدون اخذ ویزا، ۵۹ کشور اخذ اینترنتی ویزا یا دریافت آن در فرودگاه) سفر کند و تنها ۱۸ کشور در جهان باقی مانده است که شهروند اماراتی باید پیش از سفر به آن، ویزا اخذ کنند.
اگر بخواهیم با آمار و ارقام در این باره صحبت کنیم، باید بگوییم که دارنده پاسپورت اماراتی می‌تواند به ۹۰.۴ درصد از کشورهای جهان بدون ویزا سفر کند و تنها برای سفر به کمتر از ۹ درصد از کشورهای جهان، باید ویزا اخذ کند.
بر اساس آمار این سایت تخصصی ارزیابی قدرت و اعتبار پاسپورت‌های جهان، در جایگاه دوم، پاسپورت کشورهای آلمان، سوئد، فنلاند، لوکزامبورگ، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، هلند، اتریش، سوئیس و کره جنوبی قرار دارد که دارندگان این پاسپورت‌ها می‌توانند بدون اخذ ویزا به ۱۷۳ کشور جهان سفر کنند، در مرتبه سوم هم کشورهای دانمارک، بلژیک، پرتغال، نروژ، لهستان، ایرلند، امریکا و نیوزلند جای دارند که دارندگان پاسپورت این کشورها می‌توانند بدون اخذ ویزا به ۱۷۲ کشور جهان مسافرت کنند. به نوشته این سایت، پاسپورت افغانستان ضعیف‌ترین پاسپورت جهان است و شهروند افغان بدون اخذ ویزا تنها به ۳۸ کشور جهان می‌توانند سفر کنند.
پس از افغانستان، سوریه با قابلیت سفر بدون اخذ ویزا به ۳۹ کشور، عراق ۳۹ کشور، پاکستان و سومالی ۴۴ کشور، یمن ۴ کشور، بنگلادش ۴۹ کشور، کره شمالی و فلسطین و لیبی ۵۰ کشور و ایران با امکان سفر بدون ویزا به ۵۱ کشور جهان جزء ضعیف‌ترین پاسپورت‌های جهان محسوب می شوند.
** ارسال نظر برای اين مطلب در تاريخ ۱۴۰۱-۱۰-۰۲ ۱۱:۴۲ بسته می شود. **
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *