به روز شده در ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۰۰:۳۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ ساعت ۱۵:۰۸
کد مطلب : ۳۷۱۱۹۰

رقابت برای کفش طلا: طارمی هم هست!

رقابت برای کفش طلا: طارمی هم هست!
گروه ورزشی: با گذشت سه روز از مسابقات جام جهانی و برگزاری بازی‌های دور اول مرحله گروهی در چهار گروه A تا D، چهار بازیکن موفق شدند بیشتر از یک گل برای تیم‌های فوتبال کشورشان به ثمر برسانند که در این بین نام مهدی طارمی هم وجود دارد.
انر والنسیا، ستاره تیم ملی اکوادور که در دیدار افتتاحیه جام جهانی موفق شد مقابل قطر بریس کند، نخستین دوگله این دوره از مسابقات لقب گرفت. بعد از او، باکایو ساکا، ستاره تیم ملی انگلیس با ثبت دو گل مقابل ایران، دومین بازیکنی شد که موفق به دبل در جام جهانی 2022 شده است. دیداری که البته یک ستاره دیگر هم داشت و آن، مهدی طارمی، گلزن تیم ملی فوتبال ایران بود.
طارمی که گل اول خودش را به زیبایی هرچه تمام‌تر با یک ضربه زیرطاقی وارد دروازه پیکفورد کرد، دومین گل خودش در این جام را از روی ضربه پنالتی به ثمر رساند تا گرت ساوت‌گیت را دچار نگرانی‌ جدی بابت خط دفاعی‌اش بکند.
اما شب گذشته اولیویه ژیرو، ستاره خط حمله فرانسه که با مصدومیت بنزما، بار دیگر مهاجم نوک اصلی تیمش شد، توانست مقابل استرالیا دو بار گلزنی کرده و علاوه بر رسیدن به رکورد تیری هانری به عنوان برترین گلزن تاریخ تیم ملی فرانسه، نام خودش را به عنوان چهارمین بازیکن دو گله این رقابت‌ها ثبت کند.
هرچند تنها یک بازی از دور گروهی و آن هم در نیمی از گروه‌ها برگزار شده و مشخصا لیست برترین گلزنان جام تا پایان تورنمنت دستخوش تغییرات بسیار خواهد شد اما فعلا، بر اساس دقایق بازی، مهدی طارمی بعد از ساکا، والنسیا و ژیرو که هرکدام به ترتیب 71، 77 و 89 دقیقه بازی کردند، در رده چهارم برترین گلزنان جام قرار دارد.
برچسب ها: مهدی طارمی