کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

میان دوره یا پایان دوره، پرداخت کدام قبض همراه اول در اولویت باشد؟

3 آذر 1401 ساعت 10:45

گروه کسب و کار:


خبرگزاری ایرنا گزارش می‌دهد : آیا می‌توان این دنیای مدرن را بدون تلفن همراه متصور شد؟ بدون هیچ تردیدی گوشی‌های لمسی در تحول این جهان خاکی و آسایش بشر نقش بسیار موثری ایفا کرده‌اند. اپراتورهای تلفن همراه نیز نقش روح یک بدن را بازی می‌کنند و بدون آنها نمی‌توان چندان روی کارایی گوشی‌ها حساب باز کرد. در ایران نخستین و گسترده‌ترین شبکه مختص همراه اول است که همه ایرانیان با این نام آشنا هستند. در این مطلب قصد داریم تا با قبوض پایان دوره و میان دوره بیشتر آشنا شده و اولویت پرداخت قبض همراه اول را در بین این دو مشخص کنیم.

همراه اول
یکی از زیرمجموعه‌های شرکت مخابرات ایران، شرکت ارتباطات سیار ایران است که بزرگترین اپراتور تلفن همراه در کشور را راه‌اندازی کرده است. نام تجاری این شرکت معتبر همراه اول است که تا کنون بیش از 90 میلیون سیم‌کارت واگذار کرده و بیشترین منطقه تحت پوشش را در کشور دارد.
در سال 1389 اتفاق مهم دیگری در این شرکت اتفاق افتاد و 5 درصد از سهام این شرکت در بورس عرضه شد تا به این طریق از سهامی خاص به سهامی عام تغییر کاربری دهد. با خدمات ارزنده‌ای که این شرکت به عموم مردم عرضه کرده، محبوبیت خاصی کسب کرده است.

کاربران همراه اول
همانطور که مطلع هستید همراه اول بیشترین تعداد مشترکین را در اختیار دارد و این نشان از جلب اعتماد مردم می‌باشد. به طور کلی کاربران این اپراتور را می‌توان به دو دسته دائمی و اعتباری تقسیم بندی کرد. اگر شما از کاربران دائمی باشید می‌دانید که در یک مدت زمان خاص قبض همراه اول برایتان صادر می‌شود و شما موظف به پرداخت هستید.
کاربران اعتباری نیز به صورت اختیاری می‌توانند شارژ بخرند و با مکالمه یا پیامک با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند. برای خرید شارژ یا پرداخت قبض لازم است یک مرجع معتبر بشناسید تا در سریع‌ترین زمان ممکن هزینه را پرداخت نمایید.
دراپلیکیشن تاپ در کنار همه قبوض می‌توانید نسبت به پرداخت قبض تلفن ثابت خود نیز اقدام کنید.

تعریف قبض پایان دوره و میان دوره
برای پرداخت قبض همراه اول هر کاربر می‌تواند از دو نوع قبض پایان دوره و میان دوره، یکی را انتخاب کند. پایان دوره قبضی است که هر کاربر در پایان هر دوره که می‌تواند یک ماهه یا دو ماهه باشد موظف به پرداخت آن می‌باشد. در سال‌های اخیر همه اپراتورها در هر ماه قبضی برای کاربران خود صادر می‌کنند.
با توجه به مشکلاتی که در پرداخت قبض وجود داشت، تصمیماتی مبنی بر تعریف قبضی در میان دوره اخذ شد. مشترکین همراه اول اگر به هر دلیلی نتوانستند قبض پایان دوره را پرداخت نمایند، فرصت دیگری برایشان داده می‌شود تا در میان دوره آن هزینه را پرداخت کنند. به این قبوض نیز میان‌دوره می‌گویند. حال سوال این است که کدام یک از قبوض در اولویت می‌باشد. در ادامه به نکات مهمی اشاره خواهیم کرد.میان دوره یا پایان دوره؛ کدام یک را پرداخت کنیم؟
یکی از مسائلی که مشترکین همراه اول را سردرگم کرده است، پرداخت قبض همراه اول  در دوره‌های مختلف می‌باشد. شاید شما هم به دلایل مختلف نظیر مشغله زیاد پرداخت قبوض را فراموش می‌کنید و حتی بعد از پرداخت نیز آمار و ارقام آن را به یاد نمی‌آورید.
همراه اول برای تمام کاربران دائمی خود پیشنهاد کرده تا تنها یکی از دوره‌ها را برای پرداخت قبض انتخاب کنند. به عنوان مثال اگر شما از همان ابتدا در پایان دوره مبلغ قبض را واریز می‌کردید، بدون توجه به میان دوره‌ها همین روند را ادامه دهید. کسانی هم که در میان‌دوره‌ها قبوض خود را پرداخت کرده‌اند، همیشه در میان دوره این کار را انجام دهند.
افرادی که یک بار در پایان دوره و بار دیگر در میان دوره پرداخت قبض دارند، در آمار و ارقام کمی دوگانگی به وجود می‌آید و البته خود اپراتور این مشکل را به صورت اتوماتیک برطرف می‌کند؛ اما بهتر است این مشکل را واشکافی کنیم تا خیال کاربران راحت باشد.

 کاربران دائمی همراه اول نگران پرداخت دوباره قبض نباشند
زمانی که شما موفق به پرداخت قبض پایان دوره نمی‌شوید و در ادامه قبض میان دوره را پرداخت می‌کنید، لازم است به ارقام قبض پایان دوره بعدی توجه کنید. اگر کمی دقت داشته باشید متوجه می‌شوید که مبلغ پرداختی شما محسوب نشده و مبلغ بیشتری برایتان ثبت شده است. برخی افراد گمان می‌کنند که مجبورند این مبلغ را دوباره پرداخت نمایند.
اگر شما منتظر بمانید تا قبض همراه اول در میان دوره به شما پیامک شود، متوجه می‌شوید که جزء به جزء آن دقیق بوده و هیچ اشتباهی وجود ندارد. حال اگر عجله کردید و بلافاصله قبض پایان دوره با مبلغ مذکور را دوباره پرداخت نمودید، اصلا نگران نباشید. در قبض بعدی مبلغی را که شما دوبار پرداخت نموده‌اید در نظر گرفته می‌شود و شما بستانکار خواهید بود.

مرجعی معتبر برای پرداخت قبض همراه اول
با توجه به توضیحات بالا قطعا متوجه شدید که باید قبوض خود را یا در پایان دوره یا در میان دوره پرداخت کنید و با یک شیوه این کار را ادامه دهید. برای پرداخت قبض همراه اول در هر دو دوره می‌توان از سوپراپلیکیشن تاپ کمک گرفت. این نرم‎‌افزار که از بانک پارسیان قدرت گرفته با توجه به گستردگی خدمات در حوزه‌های مختلف بهتر است در گوشی تمام ایرانیان نصب شود.
از خدمات تاپ می‌توان به پرداخت قبوض، کارت به کارت، ثبت چک صیادی، استعلام خلافی، پرداخت اتوماتیک عوارض آزادراهی، خرید بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس، رزرو تور و هتل، بیمه و... اشاره کرد. با نصب تاپ شما می‌توانید از 73 سرویس کاربردی بهره‌مند شوید و جالب است بدانید که تمام فعالیت‌های آن زیر نظر پلیس فتا انجام می‌شود.جمع بندی
نخستین اپراتور تلفن همراه در کشور، شرکت ارتباطات سیار ایران با نام تجاری همراه اول است که محبوبیت زیادی در کشور کسب کرده است. کاربران دائمی این اپراتور می‌توانند برای پرداخت قبض هم در پایان دوره و هم در قبض میان دوره اقدام کنند. برای اینکه هیچ شک و شبهه‌ای در کار نباشد لازم است یکی از شیوه‌ها برای پرداخت قبض همراه اول در نظر گرفته شود. در این مطلب توضیحات لازم در این مورد داده شد. برای پرداخت قبوض، خرید بلیط هواپیما، انتقال وجه، پرداخت خلافی و... می‌توانید از تاپ استفاده کنید.
 


کد مطلب: 371272

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/371272/میان-دوره-یا-پایان-پرداخت-کدام-قبض-همراه-اول-اولویت-باشد

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir