به روز شده در ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۶:۲۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ ساعت ۱۸:۳۸
کد مطلب : ۳۷۱۳۳۱

نظر عجیب آقای خاص به باخت شوکه‌کننده آلمان

نظر عجیب آقای خاص به باخت شوکه‌کننده آلمان
گروه ورزشی: سرمربی سرشناس پرتغالی معتقد است پیروزی ژاپن برابر آلمان، اتفاق ویژه‌ای نبوده و قابل پیش‌بینی بوده است.
«ژوزه مورینیو» سرمربی تیم رم ایتالیا گفته پیروزی بزرگ تیم ملی ژاپن برابر آلمان در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر «یک شگفتانه دیوانه‌کننده» نبوده است.
مورینیوی پرتغالی با اینجال گفته این پیروزی، یک «دستاور شگفت‌انگیز» برای تیم آسیایی بود و ژاپن نباید دست‌کم گرفته شود چراکه آن‌ها می‌دانند با تیم‌های مطرح چطور بازی کنند.
آقای خاص با انتقاد از فوتبالیست‌های اروپایی به خاطر اینکه بیش از حد به عملکرد شخصی خود توجه می‌کنند، گفت بازیکنان آسیایی ذهنیت برتری نسبت به اروپایی‌ها دارند.
سرمربی سابق تیم‌های چلسی، منچستریونایتد و تاتنهام درباره برد دو بر یک «سامورایی‌های آبی» در برایر «مانشافت» گفت: البته که این دستاورد شگفت‌انگیزی بود اما صادقانه بگویم، این یک شگفتانه دیوانه‌کننده نبود. ژاپن تیم خوبی است و بازیکنان خوبی هم دارد که از لحاظ تجربه، تطبیق‌پذیری خوبی در رقابت‌های این‌چنینی پیدا می‌کنند. بیشتر بازیکنان آن‌ها در اروپا بازی می‌کنند؛ جایی که آن‌ها با سرعت بیشتری پیشرفت می‌کنند و درک می‌کنند سطح بالا چیست. من فکر می‌کنم ذهنیت این بازیکنان و این تیم می‌توانند تفاوت‌ها را رقم بزنند. من فکر می‌کنم در حال حاضر در فوتبال اروپا، تمرکز زیادی بر روی شخص بازیکن وجود دارد. 
مورینیو که سابقه همکاری با «سون هیونگ مین» در تیم تاتنهام را دارد، افزود: من هیچ وقت سرمربی بازیکنان ژاپنی نبودم اما سرمربی بازیکنان آسیایی بوده‌ام. در مورد من، شان با من یار بود چراکه من سرمربی بهترین بازیکن آسیایی بودم که از لحاظ ذهنی بسیار ویژه بود. تیم مهم‌ترین چیز است و آن‌ها برای تیم و نه خودشان بازی می‌کنند.
تیم ژاپن پس از برد دو بر یک برابر آلمان، روز یکشنبه برابر کاستاریکا به میدان می‌رود و در صورت کسب پیروزی، صعود خود را به دور بعدی مسجل می کند.