به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۰:۲۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ ساعت ۱۱:۰۵
کد مطلب : ۳۷۱۳۹۲

ترکیب احتمالی تیم ملی ایران مقابل ولز

ترکیب احتمالی تیم ملی ایران مقابل ولز
گروه ورزشی: تیم ملی ایران در دومین بازی خود در مرحله گروهی جام جهانی به مصاف ولز خواهد رفت.به گزارش همشهری‌آنلاین، تیم‌های ملی فوتبال ایران و ولز در دومین بازی خود از گروه B رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر امروز از ساعت ۱۳:۳۰ مقابل هم صف‌آرایی می‌کنند.
 
استراتژی کارلوس کی‌روش ۷ امتیاز از سه بازی و صعود به مرحله حذفی مسابقات بود که در گام نخست این ایده خوب پیش نرفت و به تیم انگلیس ۶-۲ باخت. با این حال کسب ۶ امتیاز از دو بازی بعدی باز هم می‌تواند این ایده را اجرایی کند.بازی بد تیم ملی در برابر انگلیس تنها یک اتفاق بود که به سرعت می‌تواند فراموش شود. ایران در صورت نمایش خوب در برابر ولز و پیروزی در این دیدار همه نگاه‌ها را نسبت به خود تغییر خواهد داد.

کارلوس کی‌روش که در بازی نخست در چیدمان تیم ملی مرتکب اشتباه شده بود و ۵، ۶ بازیکن جدید وارد ترکیب تیم ملی کرده بود، در دیدار با ولز تصمیم گرفته است تیم ملی را با یک شیوه جدید ارنج کند. بازی با دو مهاجم که مورد اشاره سردار آزمون در پایان بازی با انگلیس هم بوده است. مهدی طارمی و سردار آزمون دو مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان در بازی با ولز خواهند بود.همان طور که کارلوس کی‌روش پیش از بازی با ولز گفته است علیرضا بیرانوند به دلیل مصدومیت در ترکیب تیم ملی به میدان نمی‌آید و به جای او امیر عابدزاده بازی خواهد کرد.
 
در قلب خط دفاع زوج محمدحسین کنعانی‌زادگان و شجاع خلیل‌زاده بازی خواهند کرد. این دو به بازی در شرایط آب و هوایی قطر آشنا هستند و هم چنین استادیوم‌های دوحه. از همه مهمتر اینکه این دو سال‌های سال است که در قلب خط دفاعی تیم ملی با هم بازی کرده‌اند.

در کناره‌ها بازی صادق محرمی و احسان حاج صفی محتمل تر است و بر اساس خبرهای رسیده سعید عزت‌الهی و احمد نورالهی دو بازیکن در جلوی خط دفاعی خواهند بود و در کناره‌های خط هافبک بازی علی قلی‌زاده و جهانبخش یا امیری پیش بینی می‌شود.این احتمال هم وجود دارد که کارلوس کی‌روش تصمیم به این بگیرد که تیم ملی را با شیوه ۱-۲-۳-۴ راهی میدان کند که در این صورت سامان قدوس در پست ۱۰ به میدان خواهد آمد و مهدی طارمی در نقش وینگر چپ به میدان خواهد آمد. اگر هم مهدی طارمی در نوک خط حمله به میدان برود و سردار آزمون روی نیمکت بنشیند وحید امیری وینگر چپ تیم ملی خواهد بود.

بازی با ولز یک فرصت تازه برای تیم ملی است. فرصتی برای فراموش کردن دیدار با انگلیس و کسب سه امتیاز بازی صعود به دوردوم. اگر فردا تیم ملی در مصاف با ولز پیروز شود و انگلیس در برابر آمریکا به برتری دست یابد آنوقت تیم ملی شانس زیادی برای صعود خواهد داشت چون در بازی پایانی باید به مصاف آمریکا برود.
 
ترکیب احتمالی تیم ملی ایران مقابل ولز:
امیر عابدزاده -  احسان حاج صفی - شجاع خلیل زاده- حسین کنعانی‌زادگان - صادق محرمی- احمد نوراللهی - سعید عزت‌اللهی - سامان قدوس- علیرضا جهانبخش - مهدی طارمی - سردار آزمون