به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۹:۱۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ ساعت ۰۹:۱۹
کد مطلب : ۳۷۱۵۰۱

تلگرام، جنگ با واتس‌اپ را وارد مرحله‌ تازه‌ای کرد

تلگرام، جنگ با واتس‌اپ را وارد مرحله‌ تازه‌ای کرد
گروه فناوری:حساب توییتری تلگرام با تمسخر واتساپ، تمرکز خود بر ارائه‌ی قابلیت‌های کاربردی را به رخ کشید. واتساپ به‌تازگی برگزاری نظرسنجی را امکان‌پذیر کرده است.واتساپ که لقب پراستفاده‌ترین پیام‌رسان دنیا را یدک می‌کشد، قطعاً پرکاربردترین نیست. این پیام‌رسان که اکنون بیش از دو میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد، همچنان قابلیت‌های متنوعی ارائه نمی‌دهد. از طرفی تلگرام با بیش از ۷۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه، به‌لطف ارائه‌ی قابلیت‌های متنوع در هر به‌روزرسانی جدید، به محبوبیت قابل توجهی دست پیدا کرده است.

تلگرام اواخر سال ۲۰۱۸ قابلیت نظرسنجی را به گروه‌ها و کانال‌ها اضافه کرد، بااین‌حال واتساپ تا قبل از به‌روزرسانی جدیدش چنین قابلیتی ارائه نمی‌داد. در واکنش به این اتفاق، تلگرام با یک میم معروف، واتساپ را به سخره گرفت.تلگرام افزون‌بر فراهم‌کردن بستری برای چت‌های دونفره و گروهی، ساخت کانال را نیز امکان‌پذیر می‌کند و در نسخه‌ی رایگان میزبان قابلیت‌های پرشماری است. این پیام‌رسان نسخه‌ی اشتراکی نیز دارد که با تهیه‌ی آن محدودیت آپلود فایل کاهش می‌یابد و یک‌سری مزایای اختصاصی مثل ایموجی‌های متحرک ارائه می‌شود.
 

واتساپ تا حد زیادی بر سادگی تمرکز کرده است. پیام‌رسان تحت مالکیت متا در هر به‌روزرسانی قابلیت‌هایی را اضافه می‌کند که بسیار ساده‌اند و این سؤال را در ذهن ایجاد می‌کنند که چرا اضافه شدن قابلیت‌هایی مثل نظرسنجی تا این حد به طول انجامیده است.
برچسب ها: تلگرام واتس اپ