به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۹:۲۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ ساعت ۱۷:۳۰
کد مطلب : ۳۷۱۶۶۱

انتشار تصاویری از اسرائیل توسط هكرهای ایرانی

انتشار تصاویری از اسرائیل توسط هكرهای ایرانی
گروه بین الملل: هکرها اعلام کردند از سراسر اسرائیل تصاویر ماهواره‌ای فراوان و با کیفیت بالا در اختیار دارند.
رسانه‌های اسرائیلی می‌گویند گروهی از هکرهای ایرانی تصاویری از دو بمب‌گذاری در ایستگاه‌های اتوبوس بیت المقدس را در کانال تلگرام خود منتشر کرده‌اند. این تصاویر احتمالا از سیستم دوربین‌های مداربسته شهری به سرقت رفته‌اند.در جریان این دو بمب‌گذاری روز چهارشنبه، یک نوجوان ۱۶ ساله کانادایی به نام آن اریه شوپاک جانش را از دست داد.
گروه هکری «عصای موسی» که به گفته اسرائیل به جمهوری اسلامی ایران وابسته است، به جز انتشار تصاویر این حملات تروریستی، اعلام كرد که تصاویر ماهواره‌ای با کیفیت بالا از تمام نقاط اسرائیل و مردم این کشور در اختیار دارد.
در مقدمه یکی از ویدیوهایی که هکرهای ایرانی منتشرکرده‌اند، این آیه‌ مشهور تورات، کتاب مقدس یهودیان، گنجانده شده است: «دیرزمانی است که لحظه‌به‌لحظه و گام‌به‌گام تمام فعالیت‌های شما را تحت کنترل داریم.»
این گروه هکری پیش‌تر نیز تصاویری از بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، و اسناد محرمانه شرکت‌های انرژی این کشور را منتشر کرده بود.
جمهوری اسلامی تاکنون درباره این گروه هکری هیچ اظهارنظری نکرده است. وب‌سایت هکرنیوز، یکی از معتبرترین رسانه‌ها در زمینه حملات سایبری، تاریخ تشکیل این گروه سایبری را سپتامبر ۲۰۲۱ عنوان کرده و نوشته است که به دلیل «نداشتن اطلاعات کافی، نمی‌تواند رابطه این گروه هکری با دستگاه‌های دولتی را تایید یا تکذیب کند».
پلیس بیت المقدس بر این باور است این دو بمب را که در دو ساک دستی پنهان شده بودند، یک فرد از راه دور آن ها را منفجر کرده است. تحقیقات در مورد این دو حمله ادامه دارد و نیروهای امنیتی اسرائیلی هنوز نمی‌دانند عاملان اصلی این حملات چه کسانی بوده‌اند.


 
برچسب ها: اسرائیل