به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۸:۱۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ ساعت ۱۲:۳۹
کد مطلب : ۳۷۱۸۰۴

جیمز کامرون: آواتار رویای نوجوانی‌ام بود

جیمز کامرون: آواتار رویای نوجوانی‌ام بود
گروه فرهنگی:برخی از بزرگترین «فرنچایز فیلم‌ها» از کتاب‌ها یا تجربیات شخصی الهام گرفته شده، همانگونه که جیمز کامرون کارگردان «آواتار» می‌گوید این فیلم سینمایی همه رویایی بود که او در نوجوانی دیده است.جیمز کامرون در گفتگو با مجله آمریکایی GQ گفته آواتار در یک رویا به سراغش آمد. به گفته او صحنه‌سازی‌های این فیلم علمی، تخیلی، حماسی که به زودی به سینما‌ها می‌آید، را ابتدا در یک رویای نوجوانی تصویر کرده بود.
وقتی از آواتار صحبت به میان می‌آید، جیمز کامرون می‌گوید همه این‌ها در یک رویا در نوجوانی به ذهنش می‌رسید.البته روند احیای آواتار سال‌ها زمان برد. کامرون پس از رویای اصلی خود که در آن موقع نوجوانی ۱۹ ساله بود، چند طرح کشید.
 
او می‌گوید همه چیز در رویا اتفاق افتاد و من فوق‌العاده هیجان‌زده از خواب بیدار شدم و در واقع آن را کشیدم؛ بنابراین من در واقع یک نقاشی کشیده ام.آواتار: راه آب یکی از طولانی‌ترین فیلم‌هایی است که هالیوود تاکنون ساخته، اما کامرون پیشتر از زمان پخش فیلم دفاع کرده و گفته داستانی که لازم است باید تعریف شود. هدف از این کار به گفته کامرون ر وایت داستانی بسیار جذاب بر مبنای احساسی است.

کارگردان آواتر این را هم گفت که در فیلم جدید بیشتر تأکید بر شخصیت، داستان، روابط و احساسات است.کامرون گفت در فیلم نخست به اندازه فیلم دوم وقتی برای رابطه و احساسات گذاشته نشد و آواتار: راه آب از این حیث که شخصیت‌های بیشتری به کار گرفته شده، طولانی‌تر است.«آواتار: راه آب - Avatar:The Way of Water» فیلم جدید جیمز کامرون با تهیه کنندگی جان لاندو ۱۶ دسامبر/ ۲۵ آذر اکران می‌شود.
برچسب ها: جیمز کامرون