به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۴:۴۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ ساعت ۱۷:۴۹
کد مطلب : ۳۷۲۱۰۹
رئیس فراکسیون امر به‌معروف: برخی از روحانیون از ترس توهین، با لباس شخصی بیرون می‌آیند

نگاه‌ها به روحانیون سنگین‌تر شده است

نگاه‌ها به روحانیون سنگین‌تر شده است
گروه سیاسی: بمباران رسانه‌ای شبکه‌های فارسی زبان خارج از کشور در ماه‌های اخیر و همچنین درجا زدن برخی از رسانه‌های حاکمیتی در جنگ رسانه‌ای فعلی عاملی شده تا هر روز اخبار متناقضی از کشور به جهان مخابره شود. اما در میان این اخبار، گاهی برخی پدیده‌های اجتماعی نیز برآمده از جو رسانه‌ای حاکم بر جامعه تشدید می‌شوند.
به گزارش سایت دیده‌بان ایران موضوع عمامه پرانی در هفته‌های اخیر عاملی شده تا برخی از چهره‌های فرهنگی و دینی به آن واکنش نشان داده و اعتراض خود را به این اتفاق نشان دهند. اما در این میان برخی از روحانیون با صبر و حوصله به این رخداد نگاه کرده و همچنان معتقدند با اقدامات فرهنگی و روشنگری و دوری از حرکات هیجانی می‌توان جلوی تکرار چنین اتفاقاتی را در جامعه گرفت.محمدرضا مبلغی؛ نماینده کوهدشت و رئیس فراکسیون امر به معروف و نهی از منکر مجلس شورای اسلامی  در این رابطه  گفت: این گونه مسائل توسط دشمنان هدایت میشود ولی اینکه ما به یکدیگر توهین کنیم کار پسندیده‌ای نیست.
 وی ادامه داد: کشور‌های غربی و شبکه‌های معاند دروغ‌پردازی میکنند، سوال اینجاست؛ همان‌های که دم از آزادی میزنند چرا عمامه یک روحانی را می‌پرانند؟ حتی بر اساس همان تعاریف آنها از آزادی هم به موضوع نگاه کنیم باید بگوییم که شما چه کار با لباس یک روحانی چه کار دارید؟ این حرکت زشت و ناپسندیده، نه با عقل نه با منطق و نه با دین و فرهنگ واخلاق همخوانی ندارد و توهین به روحانیت و هر قشری در جامعه هیچ جایگاهی ندارد.
مبلغی با بیان اینکه روحانیت معلم جامعه است افزود: ممکن است من که این لباس را پوشیده‌ام در یک جایی عملکرد خوبی هم نداشته باشم ولی لزومی ندارد که این کار را به سایر روحانیون تعمیم دهیم، به عنوان مثال اگر بنده خطایی کرده باشم باید شخص من مجازات شوم نه اینکه کل یک طیف زیر سوال بروند. این لباس، لباس پیغمبر است و نباید به آن توهین کرد.
 عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: طی این دو ماه که شاهد اتفاقاتی در کشور هستیم، نگاه‌ها به ما که روحانی هستیم سنگین‌تر شده‌است زیرا تبلیغات علیه روحانیت بیشتر شده است و ممکن است برخی از روحانیون و طلاب از بیم و ترس اینکه خدای نکرده به لباس‌شان بی‌احترامی و توهین شود با لباس شخصی بیرون بیایند.
 وی در رابطه با ماجرای عمامه پرانی  گفت: انسان باید ثبات قدم داشته باشد، بنده به عنوان یک روحانی اگر مسیری که انتخاب کردم را مسیر درست بدانم بایستی به راه خود ادامه دهم البته این برنامه‌ها از سمت دشمنان پشتیبانی میشود زیرا به دنبال ایجاد اختلاف و هرج‌ومرج در کشور هستند و برخی از افراد ناآگاهانه در این مسیر گام برمیدارند.
 
برچسب ها: عمامه پرانی

هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۹/۰۷ ۱۹:۱۶
تیتر این خبر: برخی از روحانیون از ترس توهین، با لباس شخصی بیرون می‌آیند

متن همین خبر که گفته‌ی اصلی رئیس فراکسیون را نشان می‌دهد: ممکن است برخی از روحانیون و طلاب از بیم و ترس اینکه خدای نکرده به لباس‌شان بی‌احترامی و توهین شود با لباس شخصی بیرون بیایند

شرافت در زدن تیتر
منتشر کردن نظر مخالف خود (407224)
۱۴۰۱/۰۹/۰۷ ۲۱:۲۷
روحانیت معلم جامعه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (407244)
رضا عطایی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۹/۰۸ ۰۰:۰۵
روحانیون نباید از این کار ناراحت شوند زیرا بر سر پیامبر هم شکمبه می‌ریختند اما او برای هدایت آنها دعا می‌کرد. (407257)
سروش
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۹/۰۸ ۰۲:۰۰
به این می گویند: بد دفاع کردن که از "خوب کوبیدن" بیشتر و سریعتر طرف را نابود می کند! (407279)
۱۴۰۱/۰۹/۰۸ ۰۱:۱۱
واقعیت این است که در جامعه ذهنیت خوبی نسبت به روحانیون وجود ندارد .
دخالت دادن روحانیون در امور اجرایی و اقتصادی و سیاسی، نقش بسزایی در این تخریب داشته و گویا قرار نیست این روند اشتباه اصلاح شود . و در بر همان پاشنه می‌چرخد. بویژه با رویکردهای کاملا یکجانبه ی دولت فعلی . (407264)
۱۴۰۱/۰۹/۰۸ ۰۳:۳۹
سبزی پلو با ماهی... این روزها میچسبه (407285)
۱۴۰۱/۰۹/۰۸ ۰۸:۵۹
وقتی می بینم حاضر نیستین سرتون رو از زیر برف در بیارین و واقعیتهای جامعه رو ببینید لذت می برم
با همین فرمون پیش برین (407303)