به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۷:۳۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ ساعت ۰۹:۴۳
کد مطلب : ۳۷۲۳۷۳

عربستان و استرالیا به دنبال اولین صعود آسیایی

عربستان و استرالیا به دنبال اولین صعود آسیایی
گروه ورزشی:روز دوم دور نهایی مرحله گروهی امروز با برگزاری چهار دیدار پشت سر گذاشته خواهد شد.
به گزارش ورزش سه، دور نهایی مرحله گروهی جام جهانی از روز گذشته آغاز شد. با برگزاری چهار بازی روز نخست، سرنوشت صعود چهار تیم به مرحله یک هشتم نهایی مشخص شد. تیم ملی ایران در این شب نتوانست نتیجه لازم برای صعود مقابل امریکا را کسب کند و با مسابقات وداع کرد.

هلند و سنگال از گروه اول و امریکا و انگلیس از گروه دوم به مرحله حذفی صعود کردند. در این مرحله هلند (تیم اول گروه A) با امریکا (تیم دوم گروه B) و سنگال (تیم دوم گروه A) با انگلیس (تیم اول گروه B) دیدار می کند. امشب نیز تیم های دو گروه C و D بازی های سوم خود را برگزار می کنند تا چهره سه تیم صعود کننده دیگر نیز مشخص شود. (فرانسه از گروه D صعودش را قطعی کرده است.)در گروه C لهستان با ۴ امتیاز صدرنشین است و آرژانتین و عربستان با سه امتیاز و تفاضل متفاوت، به ترتیب دوم و سوم بوده و در روز آخر برای صعود خواهند جنگید. مکزیک هم با یک امتیاز در این گروه چهارم است. برنامه بازی‌های امشب گروه سوم به شرح زیر است:

لهستان – آرژانتین (ساعت ۲۲:۳۰)
مکزیک – عربستان (ساعت ۲۲:۳۰)
این گروه، اولین صعود کننده به دور حذفی را معرفی کرده و امشب سرنوشت دیگر تیم صعود کننده در آن مشخص خواهد شد. فرانسه که در بازی اول 4-1 استرالیا را شکست داده بود، در دور دوم مرحله گروهی توانست دانمارک را 2-1 برده و با 6 امتیاز جشن صعود زودهنگام بگیرد. استرالیا هم با پیروزی مقابل تونس، خود را از این تیم و دانمارک کنده و با 3 امتیاز در مکان دوم ایستاد. بازی استرالیا – دانمارک در روز پایانی این گروه، تیم دوم صعود کننده را مشخص می کند. برنامه بازی‌های این گروه در شب پایانی به شرح زیر است:

فرانسه – تونس (ساعت: 16:30)
استرالیا – دانمارک (ساعت: 16:30)
قطر و ایران به عنوان تیم های آسیایی دو گروه اول و دوم از صعود بازماندند و باید دید عربستان و استرالیا امشب چه می کنند و آیا خواهند توانست طلسم صعود تیم های این قاره را شکسته و راهی دور حذفی شوند یا خیر.
برچسب ها: جام جهانی قطر