به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۹:۴۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ ساعت ۱۷:۳۵
کد مطلب : ۳۷۲۵۰۴

تکرار روز صفر مرگ و میر کرونایی

تکرار روز صفر مرگ و میر کرونایی
گروه جامعه: مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرد: ️در طول ۲۴ ساعت گذشته، هیچ یک از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست ندادند و مجموع جانباختگان این بیماری همچنان ۱۴۴ هزار و ۶۳۳ نفر است.
 
بنا بر این گزارش، در شبانه روز منتهی به امروز (۹ آذر ۱۴۰۱) و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۴۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۲۱ نفر از آنها بستری شدند.مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۷۰۶ نفر رسید.تاکنون ۷ میلیون ۳۳۵ هزار و ۱۷۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.۷۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت نظر قرار دارند.
 
تاکنون ۵۴ میلیون و ۵۶۹ هزار و ۴۳۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.تاکنون ۶۵ میلیون و ۱۴۰ هزار و ۴۳۶ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۵۴۹ هزار و ۸۴۳ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۳۷۷ هزار و ۸۵۵ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۵ میلیون و ۶۸ هزار و ۱۳۴ دُز رسید.
در حال حاضر هیچ شهرستانی در وضعیت قرمز کرونایی قرار ندارد اما ۳ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۱۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۳۳۱ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.