کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

دستور بررسی ابعاد حمله سایبری به فارس

9 آذر 1401 ساعت 19:56


گروه سیاسی: رئیس‌کل دادگستری استان تهران در پی حمله سایبری به خبرگزاری فارس و انتشار بخش قابل‌توجهی از اطلاعات شخصی خبرنگاران و کارکنان این مجموعه، خطاب به دادسرای عمومی و انقلاب تهران دستوری صادر کرد.
به گزارش تسنیم، در پی حمله سایبری به خبرگزاری فارس و انتشار بخش قابل‌توجهی از اطلاعات شخصی خبرنگاران و کارکنان این مجموعه، علی القاصی‌مهر؛ رئیس‌کل دادگستری استان تهران به دادسرای عمومی و انقلاب تهران مأموریت داد با تشکیل کارگروهی تخصصی متشکل از کارشناسان فنی و ضابطان ذی‌ربط نسبت به بررسی ابعاد این موضوع اقدام کند.
رئیس‌کل دادگستری استان تهران همچنین تأکید کرد که در صورت احراز هرگونه قصور یا تقصیر از سوی اشخاص نیز اقدامات قانونی لازم صورت گیرد.
القاصی‌مهر همچنین از دادسرای عمومی و انقلاب تهران خواست با بهره‌گیری از ظرفیت ضابطین تخصصی و به‌طور ویژه پلیس فتا، از هرگونه سوءاستفاده احتمالی از اطلاعات خبرنگاران و کارکنان این مجموعه پیشگیری به‌عمل آید.
گفتنی است كه  گروه هکری بلک ریوارد، با حمله سایبری به خبرگزاری فارس ده‌ها بولتن محرمانه را به سرقت بردند.بنابر اعلام بلک ریوارد، اسناد هک‌شده نشان می‌دهد که این بولتن به‌صورت دوره‌ای آماده و به دفتر  فرمانده کل سپاه پاسداران، ارسال می‌شوند.

 


کد مطلب: 372544

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/372544/دستور-بررسی-ابعاد-حمله-سایبری-فارس

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir