به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۹:۲۲
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ ساعت ۲۰:۴۵
کد مطلب : ۳۷۲۵۴۶
تونس کام قهرمان جهان را تلخ کرد

جام جهانی؛ فرانسه و استرالیا صعود کردند

گروه ورزشی: با برگزاری دو دیدار از گروه چهارم بیست و دومین دوره رقابتهای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، تکلیف دو تیم صعودکننده از این گروه مشخص شد.
جام جهانی؛ فرانسه و استرالیا صعود کردند
دیدارهای روز سوم از مرحله مقدماتی گروه D بیست و دومین دوره مسابقات جام جهانی از ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه امروز چهارشنبه بین تیم‌های فرانسه - تونس و استرالیا - دانمارک برگزار شد که در پایان این دو دیدار همزمان تیم‌های فرانسه و استرالیا راهی مرحله بعد شدند.
آب سرد فرانسوی‌ها بر پیکر تونس/ استرالیا اولین آسیایی صعود کرده
صحنه‌ای جدال فرانسه و تونس
تیم ملی فوتبال فرانسه در شرایطی به مصاف تونس رفت که پیش از این دیدار با پیروزی در دو دیدار ابتدایی برابر استرالیا و دانمارک ۶ امتیازی شده و صعود خود را به مرحله بعدی قطعی کرده بود. با این حال تونسی‌ها که به همراه دانمارک یک امتیازی بودند، با امید به پیروزی برابر خروس‌های قهرمان دوره گذشته به میدان رفتند تا شاید با شکست استرالیا برابر دانمارک این شانس را داشته باشند که به مرحله بعد صعود کنند. تونس این دیدار را یک بر صفر از قهرمان جهان پیش بود و در حالی که داور هشت دقیقه وقت اضافه اعلام کرده بود در ثانیه‌های آخر وقت‌های اضافه گریزمان دروازه تونس را باز کرد تا آب سردی بر پیکر نماینده آفریقا ریخته شود اما کمک داور ویدئویی فرشته نجات تونسی‌ها شد و در بازبینی مشخص شد که زننده گل در آفساید قرار داشته است تا تونس این دیدار را یک بر صفر برنده شود.
آب سرد فرانسوی‌ها بر پیکر تونس/ استرالیا اولین آسیایی صعود کرده
تیم ملی فوتبال استرالیا
در دیگر برگزار شده همزمان تیم ملی فوتبال دانمارک که با یک امتیاز شانس کمی برای صعود داشت به مصاف استرالیای ۳ امتیازی رفت که در این دیدار مردان سرزمین کانگورو نمایش بهتری داشتند و یک بر صفر حریف اروپایی خود را شکست دادند و به اولین تیم آسیایی تبدیل شدند که راهی مرحله بعد این مسابقات شدند.
در پایان رقابتهای گروه چهارم تیم ملی فوتبال فرانسه با ۶ امتیاز به عنوان تیم اول راهی مرحله بعد شد و تیم ملی فوتبال استرالیا هم با ۶ امتیاز به عنوان تیم دوم راهی دور حذفی مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر شد.
تونس کام قهرمان جهان را تلخ کرد/ استرالیا اولین آسیایی صعود کرده