به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۹:۲۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ ساعت ۰۰:۴۲
کد مطلب : ۳۷۲۵۵۳
یک نماینده دیگر آسیا حذف شد

جام جهانی ۲۰۲۲؛ صعود آرژانتین و لهستان

گروه ورزشی: تیم‌های ملی آرژانتین و لهستان به مرحله حذفی جام جهانی 2022 صعود کردند.
جام جهانی ۲۰۲۲؛ صعود آرژانتین و لهستان
در چارچوب دور سوم مرحله گروهی جام جهانی 2022، در گروه C مسابقات، تیم‌های ملی آرژانتین و لهستان راهی مرحله حذفی شدند و مکزیک به دلیل تفاضل گل از رسیدن به مرحله حذفی بازماند.
عربستان نیز که در بازی اول شگفتی خلق کرده بود، در 2 بازی بعدی شکست خورد تا با قرارگرفتن در رده چهارم با جام خداحافظی کند. آرژانتین مقابل لهستان به برتری 2 بر صفر رسید. مسی یک پنالتی از دست داد و شزنی توانست دومین مهار پنالتی خود را به ثبت رساند. گل های آلبی سلسته را مک آلیستر و خولیان آلوارز به ثمر رساندند. در این بازی لواندوفسکی کار خاصی نتوانست انجام دهد و لهستان شکست 2 بر صفر را پذیرفت.
دیگر بازی این گروه، مکزیک مقابل عربستان به برتری 2 بر یک رسید ولی به دلیل تفاضل گل از رسیدن به مرحله حذفی بازماند.  گل های مکزیک را هنری مارتین 47 و لوئیز چاوز 52 به ثمر رساندند و تک گل عربستان را سالم الدوسری در دقیقه 95 به ثبت رساند. با این نتیجه در گروه C مسابقات، آرژانتین با 6 امتیاز صدرنشین شد و به همراه لهستان با 4 امتیاز و تفاضل گل صفر به مرحله حذفی راه یافت. مکزیک با 4 امتیاز و تفاضل گل منفی یک سوم شد و از جام کنار رفت. 
عربستان نیز با 3 امتیاز در مکان چهارم قرار گرفت و به خانه بازگشت.
در مرحله بعدی این مسابقات تیم ملی فوتبال آرژانتین به مصاف تیم ملی استرالیا خواهد رفت و لهستانی ها هم باید به مصاف فرانسه قهرمان دوره گذشته جام جهانی بروند.
برچسب ها: جام جهانی