به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۶:۵۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ ساعت ۱۲:۱۱
کد مطلب : ۳۷۲۷۱۹

سیستم بخوان ونمره بگیرتوطئه استکبار است

سیستم بخوان ونمره بگیرتوطئه استکبار است
گروه سیاسی: امام جمعه یزد بر لزوم تربیت معلمان دلسوز و دغدغه‌مند در حوزه تدین و تفکر دانش آموزان توسط دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد.
آیت الله محمدرضا ناصری  در جلسه شورای آموزش و پرورش استان یزد که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، با اشاره به برنامه‌ریزی غربی‌ها از یک قرن گذشته برای کمرنگ شدن و از بین رفتن تدین، تعقل و تفکر از سیستم آموزشی ما به منظور عقب نگه داشتن مردم کشور ما از پیشرفت های حوزه های مختلف اظهار داشت: آنها مواد خام را از کشور ما بردند، آن را فرآوری کردند و با چند برابر قیمت در اختیار مردم قرار دادند تا هم نفع اقتصادی ببرند و هم اجازه ندهند مردم با فکر کردن به روش های ساخت و فرآوری، به پیشرفت برسند.
وی عنوان کرد: آنها تعلیم و تربیت را به روش خود در مدارس اجرا کردند و شرایط را به نحوی پیش بردند که به تدریج، هویت خدایی از فرزندان این کشور گرفته شود و به روش های مختلف تلاش کردند از مدارس دین زدایی کنند.ناصری با بیان اینکه غربی ها می خواهند ما برده و فرمانبردار آنها باشیم، افزود: برای رسیدن به این هدف، ایمان را از فرزندان ما گرفتند و این در حالی است که بزرگان دینی ما، آموزش به فرزندان خود را با آموزش قرآن آغاز می کردند.
امام جمعه یزد عنوان کرد: یکی دیگر از مواردی که گریبانگیر کشور ما شده، کمرنگ شدن تفکر است و این موضوع با سیستم «بخوان، حفظ کن، نمره بگیر» تقویت شده و متاسفانه امروز می بینیم که جوانان ما به خاطر تحصیل در این سیستم، از عهده حل بسیاری از مشکلات بر نمی آیند. این توطئه مهم استکبار است و ما را عقب نگه داشتند و متاسفانه اینها همان افرادی هستند که مدعی حقوق بشر هستند و در شرایطی که شعار حقوق بشر سر می دهند، ملت ها را از پیشرفت دور نگه می دارند تا اهداف خودشان محقق شود.
ناصری، تعقل را نیز بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: کسی که مسلح به سلاح عقل باشد، قدرت تشخیص حق و باطل و خوب و بد از یکدیگر را دارد و در بحران ها به دنبال احساسات نمی رود بلکه با استفاده از نیروی عقل خود، از حق تبعیت می کند.وی در مورد دانشگاه فرهنگیان نیز بیان کرد: در این دانشگاه باید معلمانی تربیت شوند که دغدغه دین و پیشرفت دانش آموزان را داشته باشند.
ناصری همچنین بر برگزاری کلاس‌های ویژه در حوزه دین با حضور اساتید صاحب سبک و دارای روش‌های تدریس جذاب برای دانش آموزان در مدارس تاکید کرد.


 
برچسب ها: آموزش و پرورش

۱۴۰۱/۰۹/۱۱ ۱۳:۳۳
کلان مشکلات غربی ها هستند.
طوری صحبت میکنند که گویا وزیر و سیاست ها از طرف خارج دیکته شده ؟ (407695)
۱۴۰۱/۰۹/۱۱ ۱۴:۲۹
خدمت امام جمعه یزد عرض میکنم که ما مردم ایران 43 سال زیر سایه آقایان زندگی میکنیم نه غربی ها .. 43 سال مبارزه با استکبار و این همه تخصیص بودجه به نهادهای حوزوی این نتیجه را داده ... شما میخواهی پرتقال فروش را در غرب پیدا کنی (407699)
۱۴۰۱/۰۹/۱۱ ۱۶:۳۳
حاج آقا سیستم نخوان و مدرک بگیر در کشور باب شده است. (407709)