به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۹:۲۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ ساعت ۱۶:۳۶
کد مطلب : ۳۷۲۷۸۴

علم‌الهدی:ورزشکاران را برحسب ایمانشان قضاوت می‌کنیم

علم‌الهدی:ورزشکاران را برحسب ایمانشان قضاوت می‌کنیم
گروه سیاسی:  امام جمعه مشهد گفت: ورزشکاران را برحسب برد و باختشان قضاوت نمی‌کنیم، بلکه برحسب ایمانشان قضاوت می‌کنیم.
 سیداحمد علم الهدی  در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مشهد، اظهار کرد: شما خواهران و برادران زینبی‌صفت باید جهاد تبیین را انجام دهید. در چنین وضعیتی که قرار گرفته‌ایم، چگونه به خود اجازه می‌دهید که دشمن بیاید با مقدسات دینی و مذهبی شما بجنگد و به آن‌ها توهین کند.
وی با تاکید بر اینکه جهاد تبیین وظیفه همگانی است، افزود: چگونه می‌توانید زینبی باشید و از انجام جهاد تبیین خودداری کنید. ایمان، دین و قلب مردم است. برادران و خواهران امر به معروف و نهی از منکر فریضه الهی است.نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: برای جهاد تبیین باید به میدان بیایید، نه به این معنا که اسلحه به دست بگیرید و با مردم بجنگید، بلکه در فضای مجازی جهاد تبیین داشته باشید و در این مسیر بسیار حرف بزنید.برای جهاد تبیین ابتدا باید به اقتدار خودمان ایمان داشته باشیم و قدرت خودمان را باور کنیم. برادران و خواهران آمریکا شکست خورده شماست. آمریکا اگر حرفی بزند شکست خواهد خورد، حرف اول را ملت ایران می‌زند و قدرت اول مملکت را دارا است و ما پیروز هستیم.
خطیب جمعه مشهد با اشاره به قدرت‌نمایی شهیدان در هشت سال جنگ تحمیلی و پیروزی حق علیه ظلم تصریح کرد: پیروز یعنی حاج قاسم سلیمانی که با طرح‌های مبتکرانه و مقتدرانه‌اش داعش را از منطقه بیرون کرد. ورزشکاران دلاور ما مایه افتخارمان هستند. آن‌ها را برحسب برد و باختشان قضاوت نمی‌کنیم، بلکه آن‌ها را برحسب ایمانشان قضاوت می‌کنیم.
وی گفت: آمریکایی که اکنون چهل سال است در برابر کشور‌های کوچک شکست خورده، نباید در مقابل ملت ایران عرض اندام کند. آمریکایی که هنوز نتوانسته عامل بمب‌گذاری در عملیات چند روز پیش نوچه ضعیفش اسرائیل را پیدا کند، در برابر قدرت ایران قدرتی ندارد. امروز در هر شرایطی ایران اسلامی در اوج قدرت است و دولت‌های استکبارگر دچار شکست مفتضحانه در همه عرصه‌ها شده‌اند. تا امروز مشکلات این مملکت به دست شما مردم حل شده است. اکنون که به مقدسات اسلام اهانت و به دین شما هتک حرمت می‌کنند، نباید به آن‌ها جواب بدهید؟ رهبر معظم انقلاب چند سالی است حکم جهاد تبیین داده‌اند، شما که خود را زینبی می‌دانید باید از هر ابزاری برای اجرای این حکم استفاده کنید.
وی اضافه کرد: باید از این گوشی‌های همراه که در دست شماست برای انجام جهاد تبیین استفاده کنید. باید جوانان بیایند به عنوان جوان‌های کنیز زهرا (س) و زینب (س) جهاد تبیین را در فضای مجازی اجرا کنند. در این صورت یک لحظه هم فرصت برای دشمن باقی نخواهد ماند، اما متاسفانه ما راه را اشتباه می‌رویم.
امام جمعه مشهد اظهار کرد: همین امر باعث شده که امروز آمریکایی که تمام رویا‌های آن نقش بر آب شده و در دنیا در مقابل هر فرد و هر مبارزه به خاک سیاه نشسته اینچنین به اعتقادات ما توهین کند.علم‌الهدی با اشاره به لازمه سه شناخت در زندگی فردی، گفت: خودشناسی، دشمن‌شناسی و ایمان‌شناسی باعث می‌شود هر فردی وظیفه خود را بشناسد و به آن به درستی عمل کند، اینچنین در مسیر درستی از زندگی حرکت می‌کند.

۱۴۰۱/۰۹/۱۱ ۱۷:۴۹
خدایا پناه بر تو که نمی‌دانیم بکدام گناه رنج و مشقت میکشیم و عنایتی بفرما تا بنام تو رنج نکشیم (407722)
۱۴۰۱/۰۹/۱۱ ۲۱:۳۵
الان همه ورزشکارها دارن از غصه دق میکنن که امثال شما قضاوت خوبی ازشون ندارید!!! (407759)
۱۴۰۱/۰۹/۱۱ ۲۰:۰۴
خوبه از نظر ایمانشان بررسی شوند ، فقط بفرمائید چه کسی بررسی می کند (407737)
۱۴۰۱/۰۹/۱۱ ۲۰:۱۰
ما هم شماها را برحسب عملتان (407739)
۱۴۰۱/۰۹/۱۱ ۲۰:۱۱
یکی باید تو رو قصاوت کنه (407740)
۱۴۰۱/۰۹/۱۲ ۰۷:۲۹
حاجی یه دونه ایمان سنج برام بفرست (407817)
۱۴۰۱/۰۹/۱۲ ۰۸:۵۳
جهاد تبین خوبه ، یعنی کوشش برای نشان دادن حق پس بزار معترضان هم حرف بزنن بیان کنن شاید حرف درستی توش باشه (407829)
خالدی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۹/۱۲ ۱۵:۰۲
با سلام و احترام
مگه آقای علم الهدا جای خداوند متعال هستند که دیگران را بر اساس ایمان شان قضاوت می‌کنند. قضاوت فقط و فقط مخصوص ذات پرودگار می باشد (407867)
۱۴۰۱/۰۹/۱۴ ۰۷:۳۰
اصلا حوصله ندارم نه حرفهای این اشخاص رو بخونم یا بشنوم ... چون همش حرفهای توخالی و پوچ میزنن (408054)