به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۹:۱۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ ساعت ۱۰:۳۰
کد مطلب : ۳۷۲۸۴۴

اعلام میزان تلفات نیروهای اوکراین در جنگ

اعلام میزان  تلفات نیروهای اوکراین در جنگ
گروه بین الملل: یک مقام اوکراینی می‌گوید بین «۱۰ تا ۱۳ هزار» نظامی کشورش از زمان آغاز تهاجم نظامی روسیه به اوکراین کشته شده‌اند.
میخایلو پودولیاک، مشاور رئیس‌جمهوری اوکراین گفت که آمار رسمی «در زمان مناسب» از سوی ولودیمیر زلنسکی منتشر خواهد شد. تخمین میخایلو پودولیاک از شمار نظامیان کشته شده اوکراین در حالی مطرح می‌شود که رئیس‌جمهوری این کشور ابتدای تابستان سال جاری همزمان با عملیات روسیه برای تصرف منطقه لوهانسک گفته بود که اوکراین «روزانه ۶۰ تا ۱۰۰ سرباز» خود را از دست می‌دهد.
ولودیمیر زلنسکی در آن زمان همچنین گفته بود که «روزانه حدود ۵۰۰ نفر» در جبهه‌های نبرد مجروح می‌شوند.
موازنه قوا اکنون در مقایسه با ابتدای تابستان به سود نیروهای اوکراینی تغییر کرده است. آنها طی ماه‌های گذشته موفق شدند شماری از مناطق تصرف‌شده از سوی ارتش روسیه را آزاد کنند. شهر خرسون از جمله مناطقی بود که نیروهای اوکراینی کنترل آن را از نظامیان روس بازپس گرفتند. سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه سه ماه پیش گفته بود «۵۹۳۷ سرباز» روس در جنگ اوکراین کشته شده‌اند. این در حالی است که بسیاری از ناظران بر این باور هستند که هر دو طرف روس و اوکراینی برای حفظ روحیه نیروهای نظامی خود شمار قربانیان را کم‌تر از آمار واقعی اعلام می‌کنند. مارک میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا ماه گذشته تخمین زده بود که «بیش از ۱۰۰ هزار نظامی روسیه» از زمان آغاز تهاجم نظامی این کشور به اوکراین کشته یا مجروح شده‌اند. او افزوده بود که میزان تلفات در میان نیروهای اوکراینی نیز احتمالا رقمی مشابه است.
جنگ اوکراین مرگبارترین مناقشه نظامی در قاره اروپا طی دهه‌های اخیر محسوب می‌شود. هزاران غیرنظامی از زمان آغاز تهاجم نظامی روسیه به اوکراین کشته شده‌اند.


 
برچسب ها: اوکراین