کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

نجات دراماتیک از میان سیل مهیب

12 آذر 1401 ساعت 17:40


گروه فیلم: بارش شدید باران روز پنجشنبه باعث جاری شدن سیل در جنوب برزیل شد، جایی که امدادگران در ایالت جنوبی سانتا کاتارینا برای کمک به تخلیه صد‌ها خانواده که در خانه هایشان محبوس شده بودند، اعزام شدند.به گزارش فرارو،  لحظه دراماتیکی که ویدئویی از آن منتشر شده، امدادگران برزیلی را نشان می‌دهد که ساکنان خانه‌هایی که در سیل گرفتار شده بودند از پشت بام‌ها نجات دادند.

باران‌های شدید جنوب کشور را درنوردیده و باعث افزایش سطح آب و رانش زمین شده است.در ایالت سانتا کاتارینا، دفاع مدنی اعلام کرد که حدود ۸۸۰ نفر پس از اینکه باران خیابان‌ها را به رودخانه تبدیل کرد، از خانه‌های خود تخلیه شدند. اما بسیاری از ساکنان در انتظار نجات ماندند.رسانه‌های محلی فیلم‌هایی را نشان دادند که امدادگران شرایط خطرناکی را تجربه کردند تا مردم را از آب‌های عمیق بیرون بکشند.

 
مقامات روز پنجشنبه حداقل دو کشته و یک نفر مفقود شده را گزارش کردند.فرماندار سانتا کاتارینا گفت که عملیات جستجو در جریان است، اما افزود که شرایط کار را بسیار دشوار کرده است.حداقل ۱۷ شهر در سراسر سانتا کاتارینا وضعیت فوق العاده اعلام کرده اند.مقامات برزیلی اعلام کردند بر اثر رانش زمین که بخشی از یک بزرگراه را در جنوب این کشور تخریب کرد و حدود ۲۰ خودرو و کامیون را به زیر کشید، دست‌کم ۲ نفر کشته و ده‌ها نفر دیگر ناپدید شدند.
 
 مقامات برزیل گفتند که سیل و گل و لای پس از چند روز باران شدید در ایالت پارانا، از دامنه تپه‌ای سرازیر شد و بزرگراه BR ۳۶۷ را در بر گرفت.مانوئل واسکو رئیس واکنش اضطراری محلی در یک کنفرانس خبری گفت: تخمین تعداد دقیق قربانیان سخت است، زیرا در داخل یک وسیله نقلیه ممکن است یک تا پنج نفر باشند. برآورد اولیه قربانیان ۳۰ تا ۵۰ نفر است. 
...


کد مطلب: 373021

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/373021/نجات-دراماتیک-میان-سیل-مهیب

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir