به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۲:۴۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ ساعت ۰۰:۳۴
کد مطلب : ۳۷۳۰۶۲
جام جهانی ۲۰۲۲ - قطر

پیروزی آرژانتین مقابل استرالیا و صعود به دور بعد

پیروزی آرژانتین مقابل استرالیا و صعود به دور بعد
گروه ورزشی: شاگردان گراهام آرنولد اگرچه آخرین تیم راه یافته به قطر بودند و کمترین شانس صعود به دور حذفی را داشتند اما پس از شکست سنگین مقابل فرانسه، روی دیگر استرالیا را در جام جهانی نشان دادند و با کسب دو پیروزی متوالی مقابل تونس و دانمارک به عنوان تیم دوم به این مرحله رسیدند.

آرژانتین هم در گام اول اسیر شگفتی جام شد و مقابل عربستان شکست خورد اما در دو بازی بعدی خود توانستند با دو پیروزی از شوک شکست در گام نخست خارج شوند و به عنوان صدرنشین به این مرحله برسند. جایی که مسی قرار است هزارمین بازی تاریخ خود را به نمایش بگذارد و باید دید این بازی خاص برای او و یارانش شیرین خواهد شد.
جام جهانی 2022 قطر -  یک هشتم نهایی
ورزشگاه: استادیوم احمد بن علی - ساعت 22:30 به وقت ایران
داور: سیمون مارسینیاک / کمک داور اول: پاول سوکولینیکی / کمک داور دوم: توماس لیسکیچ
تیم ملی آرژانتین:
امیلیانو مارتینز، ناهول مولینا (80- گونزالو مونتیل)، نیکولاس اوتامندی، کریستین رومرو، مارکوس آکونیا (71- نیکولاس تاگلیافیکو)، رودریگو دی‌پائول، انزو فرناندز، الکسیس مک آلیستر (80- ایزکوئیل پالاسیوس)، پاپو گومز (50- لیساندرو مارتینز)، لیونل مسی و خولین آلوارز (71- لائوتارو مارتینز)
سرمربی: لیونل اسکالونی

تیم ملی استرالیا:
متئو رایان، هری سوتار، کای رولز، میلوس دگنک، عزیز بهیچ، آرون موی، جکسون ایروینه، ریلی مک گری (58- کرگ گودوین)، متئو لکی، میچل دوک و کینو بیکس (58- آیدین هروستیچ)
سرمربی: گراهام آرنولد

🟨 اخطارها
جکسون ایروینه 14 -میلوس دگنک 37- استرالیا
⚽️ شرح گل‌ها
آرژانتین یک - استرالیا صفر (34- لیونل مسی)
پس از گذشت بیش از ۳۰ دقیقه که آرژانتینی‌ها هیچ موقعیت گلی نداشتند، سرانجام لیونل مسی در سمت راست محوطه جریمه صاحب توپ شد و ضربه بی‌نقص او با پای چپ به گوشه دروازه رایان رفت و گل اول آلب سلسته به ثمر رسید.

آرژانتین دو - استرالیا صفر (57- خولین آلوارز)
اشتباه مرگبار متئو رایان، سنگربان استرالیا کار دست این تیم داد و آلوارز با حضور به موقع و توپ ربایی توانست به راحتی دروازه استرالیا را باز کند.
آرژانتین دو - استرالیا یک (77- کرگ گودوین)
ارسال بلند بهیچ از سمت چپ را رومرو دور کرد اما توپ پشت محوطه جریمه به گودوین رسید و شلیک سنگین او پس از برخورد به فرناندز وارد دروازه مارتینز شد.

⏱ لحظات حساس:
دقیقه ۱۸: نفوذ خوب عزیز بهیچ از سمت چپ و ورود او به محوطه جریمه می‌رفت که خطرساز شود اما دی پائول از راه رسید و به خوبی او را به بیرون از زمین هدایت کرد.
دقیقه ۲۸: ارسال کرنر از سمت بازیکنان استرالیا با ضربه سر ایروینه همراه شد اما ضربه این بازیکن را مدافعان آرژانتین دور کردند.

دقیقه ۵۰: همکاری عالی بازیکنان آرژانتین در سمت راست و پاس آن‌ها به داخل محوطه جریمه به مسی رسید اما شوت او در شرایطی نامتعادل در اختیار رایان قرار گرفت.
دقیقه ۵۲: پاس رو به عقب اوتامندی ضرب کافی را نداشت اما در لحظه آخر مارتینز به توپ رسید و اجازه نداد دروازه تیمش باز شود.
دقیقه ۶۴: مسی از میانه میدان حرکت انفرادی خود را شروع کرد و پس از عبور از سد چند بازیکن در گام آخر اسیر تکل مدافع استرالیا شد.
دقیقه ۶۵: مسی پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد اما شلیک او با اختلاف از بالای دروازه رایان بیرون رفت.
دقیقه ۸۱: عزیز بهیچ با نفوذ از سمت چپ به داخل محوطه جریمه حرکت کرد و با حرکت انفرادی زیبای خود چند بازیکن آرژانتین را محو کرد اما در لحظه آخر لیساندرو مارتینز با یک تکل مانع گلزنی بهیچ شد.
دقیقه ۸۸: مسی با نبوغ بالای خود از میانه میدان به عمق دفاع استرالیا زد و چند بازیکن را محو کرد و پاس زیبایی برای مارتینز ارسال کرد اما ضربه لائوتارو ناامید کننده بود.
دقیقه ۲+۹۰: لیونل مسی از پشت محوطه جریمه باز هم پاس زیبایی برای لائوتارو مهیا کرد اما ضربه این بازیکن را رایان دور کرد.
دقیقه ۳+۹۰: لیونل مسی از سمت راست محوطه جریمه اقدام به شوت‌زنی با پای چپ کرد که شوت این بازیکن به بیرون رفت .
دقیقه ۵+۹۰: لائوتارو مارتینز در سمت چپ محوطه جریمه صاحب توپ شد اما شوت او را رایان به زیبایی با پا مهار کرد.
دقیقه ۷+۹۰: ارسال بلند گودوین از سمت چپ به گرنک کوئل رسید و مارتینز توانست در موقعیتی تک به تک شوت او را مهار کند.

🔴 حاشیه:
* پاپو گومز تنها بازیکنی است که نسبت به آخرین بازی مرحله گروهی مقابل لهستان به ترکیب آرژانتین اضافه شده و جای آنخل دی‌ماریا که بخاطر مصدومیت در دیدار اخیرشان از زمین بیرون رفت را گرفته است.
* کانگوروها در شرایطی امشب دیدار مقابل آرژانتین را آغاز می‌کنند که نسبت به دیدار اخیرشان که توانستند دانمارک را شکست بدهند، فقط یک تغییر در پست وینگر چپ داشته‌اند و کرگ گودوین جای خود را به کینو بیکس داده است.
* الساندرو دل پیرو، اسطوره فوتبال ایتالیا در ورزشگاه احمد بن علی حضور دارد و دیدار دو تیم آرژانتین و استرالیا را از نزدیک تماشا می‌کند.

* آرژانتین در نیمه نخست فقط ۲ شوت روانه دروازه استرالیا کرد و فقط شوت مسی در چارچوب بود. امید گل آلبی سلسته در نیمه نخست 0.06 بود.
* امید گل استرالیا در نیمه نخست 0.07 بود و آن‌ها فقط یک شوت روانه دروازه مارتینز کردند که خارج از چارچوب بود.
* تیم کهیل، اسطوره فوتبال استرالیا و بهترین گلزن تاریخ این کشور نیز در ورزشگاه احمد بن علی حضور دارد.