به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۴:۳۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ ساعت ۱۵:۴۹
کد مطلب : ۳۷۳۲۱۴
محبوبیتی که ذره ذره کم می‌شود

پرتغال علیه رونالدو: او باید نیمکت‌نشین شود

پرتغال علیه رونالدو: او باید نیمکت‌نشین شود
گروه ورزشی: کریستیانو رونالدو جام جهانی درخشانی را پشت سر نمی گذارد. او در اولین بازی پرتغال برابر غنا موفق به گلزنی شد و در بازی دوم نیز یک گل به اروگوئه زد که کمی بعد به نام برونو فرناندز به ثبت رسید. رونالدو در بازی برابر کره جنوبی نیز فیکس بود ولی موفق به گلزنی نشد. او در هر سه بازی پرتغال نیز تعویض شده است.

نشریه پرتغالی آبولا در یک نظرسنجی از مردم پرتغال خواست تا در مورد قرار گرفتن رونالدو در بازی برابر سوئیس(یک هشتم نهایی) نظر بدهند و نتیجه جالب بود. 70 درصد پرتغالی ها معتقدند رونالدو نباید برابر سوئیس در ترکیب ثابت باشد و تنها 30 درصد معتقد بودند که او باید فیکس بازی کند. 

پرتغالی ها اکثرا معتقدند که رافائل لیائو، گونسالو راموس و آندره سیلوا که جوان‌ترند، شایستگی بیشتری برای قرار گرفتن در ترکیب ثابت دارند و رونالدو بهتر است نیمکت‌نشین شود. رونالدو اخیرا در منچستریونایتد نیز با شرایطی مشابه روبرو بود و در نهایت قراردادش فسخ شد. او تقریبا جایگاهش در میان هواداران یونایتد را از دست داده بود و حالا در پرتغال نیز او را در ترکیب ثابت نمی خواهند. 


در مجموع رونالدو روزهای عجیبی را پشت سر می گذارد و مبهم بودن آینده او و جدایی اش از منچستریونایتد نیز قطعا روی کیفیت بازی او تاثیر منفی گذاشته است. مصاحبه جنجالی با مورگان باعث شد که صبر مدیران منچستریونایتد به پایان برسد و خواهان فسخ قرارداد رونالدو در فاصله بیش از شش ماه تا پایان مهلت قرارداد با این بازیکن شوند.
او به توافق مشترکی با این باشگاه رسید تا قراردادش را پیش از باز شدن پنجره نقل و انتقالات زمستانی فسخ کند و پس از پایان جام جهانی 2022 قطر این فرصت را داشته باشد که باشگاه جدیدی پیدا کند. رونالدو شاید دیگر از نظر آمادگی ذهنی، شرایط خوب سال های گذشته را ندارد.
رونالدو برابر کره جنوبی از ضعیف‌ترین های میدان بود و روی گل اول کره به شکل تصادفی نقش مستقیم داشت. توپ با برخورد به بدن او بود که مقابل مهاجم کره قرار گرفت تا بازگشت این تیم استارت بخورد. فرناندو سانتوس در دقیقه 65 تصمیم گرفت که او را از زمین بیرون بیاورد و در حالی که بسیاری تصور می‌کردند او از تعویض ناراحت است، سرمربی پرتغال پس از پایان این بازی اعلام کرد که درگیری در واقع بین او و یکی از بازیکنان کره جنوبی رخ داده که از رونالدو خواسته زودتر زمین بازی را ترک کند.

رونالدو پس از پایان بازی در پاسخ به سوالی درباره این اتفاق به خبرنگاران گفت:«پیش از این که از زمین بیرون بروم، بازیکن کره از من خواست که سریع‌تر خارج شوم. من به او گفتم دهانت را ببند. او قدرتی نداشت که بخواهد به من حرفی بزند. اصلا بحثی نباید شکل می‌گرفت.»
حال باید دید این فوق ستاره 38 ساله دنیای فوتبال، سه شنبه در ترکیب ثابت پرتغال خواهد بود یا نیمکت‌نشین می شود.