به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۲:۴۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ ساعت ۱۹:۱۲
کد مطلب : ۳۷۳۲۶۶

 رئیس جمهور اسرائیل وارد بحرین شد

 رئیس جمهور اسرائیل وارد بحرین شد
 گروه بین الملل: رئیس جمهور اسرائیل وارد منامه پایتخت بحرین شد. این اولین سفر یک مقام اسرائیل به بحرین است. اسحاق هرتسوگ پس از بحرین به امارات متحده عربی می‌رود.
بحرین اولین مقصد سفر دوروزه هرتسوگ به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس است.رئیس جمهور اسرائیل در فرودگاه منامه مورد استقبال وزیر خارجه بحرین و مامور ویژه این کشور در امور اسرائیل قرار گرفت. هرتسوگ را در این سفر یک هیأت صنعتی و تجاری همراهی می‌کنند. این اولین سفر یک مقام ارشد اسرائیلی به بحرین است.رئیس جمهور اسرائیل پیش از این سفر از آن به عنوان "یک قدم تاریخی دیگر در روابط میان اعراب و اسرائیل" نام برد و هدف آن را بیش از هرچیز "پیام صلح در منطقه" دانست. هرتسوگ همچنین با اشاره به امضای توافق ابراهیم با چند کشور عربی، ابراز امیدواری کرد که کشورهای بیشتر و بیشتری به چرخه صلح با اسرائیل بپیوندند.توافق ابراهیم به ابتکار دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین آمریکا میان اسرائیل با امارات متحده عربی و بحرین امضا شد.نمایندگانی از سازمان نوآوری اسرائیل، استارت‌اپ مرکزی ملی، موسسه صادرات اسرائیل و دیگر مقامات تجاری، هرتسوگ را در این سفر همراهی می‌کنند.
هرتسوگ روز دوشنبه به امارات متحده عربی رفته و با محمد بن‌زاید آل نهیان حاکم ابوظبی دیدار خواهد کرد. در جریان این ملاقات دو کشور درباره همکاری در فضا با یکدیگر تبادل نظر خواهند کرد.هرتسوگ همچنین در فوروم فضایی ابوظبی، مجمعی درباره سیاست اکتشاف فضایی که نارندرا مودی، نخست وزیر هند نیز در آن حضور خواهد داشت، شرکت خواهد کرد.
در ماه ژانویه نیز هرتسوگ در سفری دوروزه به ابوظبی و دبی رفته بود.

 
برچسب ها: اسرائیل