به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۳:۵۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ ساعت ۰۰:۳۸
کد مطلب : ۳۷۳۲۷۶

کیلیان امباپه به رکورد گلزنی لیونل مسی رسید

گروه ورزشی: کیلیان امباپه با گلزنی مقابل لهستان از رکورد پله در جام های جهانی عبور کرد و به عدد 9 رساند تا به رکورد لیونل مسی برسد.
کیلیان امباپه به رکورد گلزنی لیونل مسی رسید
 در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2022 قطر، تیم ملی فوتبال فرانسه به مصاف لهستان رفت و به برتری 3 بر یک رسید. در این بازی کیلیان امباپه 2 گل برای فرانسه به ثمر رساند تا با 5 گل به آقای گل کنونی جام جهانی بدل شود. او همچنین توانست تعداد گل های خود در جام جهانی را به عدد 9 گل برساند. امباپه با عبور از رکورد پله توانست بهترین گلزن زیر 24 سال در جام جهانی بدل شود. 
ریو فردیناند که دیشب بعد از درخشش لیونل مسی مقابل استرالیا عملکرد او را بهترین عملکرد فردی در جام جهانی معرفی کرده بود امشب عملکرد کیلیان امباپه را برتر از درخشش مسی در آن بازی دانست.
 کیلیان امباپه امشب در جریان پیروزی 3-1 فرانسه مقابل لهستان دو گل به ثمر رساند و علاوه بر این گلها درخشان‌ترین بازیکن میدان بود. درخشش ستاره فرانسوی به حدی بود که بعضی از کارشناسان عملکرد او را بهتر از درخشش لیونل مسی در بازی دیشب آرژانتین و استرالیا دانستند. ریو فردیناند یکی از کارشناسانی بود که از این نظر دفاع کرد. فردیناند که پس از دیدار فرانسه و لهستان با رادیو بی‌بی‌سی انگلیس صحبت می‌کرد گفت امباپه در این بازی با چنان اعتماد به نفسی بازی می‌کرد که تا کنون از او دیده نشده بود. مدافع سابق منچستریونایتد در این مصاحبه گفت: "من دیشب گفتم مسی تا کنون بهترین عملکرد فردی در این جام جهانی را داشته. ولی امباپه امشب واقعا درخشان بود و از هر نظر فوق‌العاده کار کرد. امباپه امشب حتی از مسی دیشب هم بهتر بود". امباپه با دو گلی که امشب به ثمر رساند تعداد کل گلهای خود در جامهای جهانی را به عدد 9 رساند تا به رکورد لیونل مسی برسد. ستاره فرانسوی تا اینجا در جام جهانی قطر 5 گل به ثمر رسانده است. او چهار سال پیش در روسیه هم چهار گل زده بود.
برچسب ها: کیلیان امباپه