به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۷:۴۱
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ ساعت ۰۹:۲۴
کد مطلب : ۳۷۳۵۱۰
 زندگی عادی به شهرهای چین بازگشت

دولت چین چگونه صدای اعتراضات مردمی را شنید؟

دولت چین چگونه صدای اعتراضات مردمی را شنید؟
گروه بین الملل: پس از یک هفته تظاهرات در شهرهای بزرگ چین، بالاخره دولت این کشور موافقت کرد تا حدودی محدودیت‌های کرونایی را برداشته و کسب‌وکارها دوباره باز شوند.
در پایتخت ۲۲ میلیون نفری کشور چین، بسیاری از مغازه‌ها از روز دوشنبه بازگشایی شدند و ساکنان پکن می‌توانند بدون نیاز به ارائه جواب منفی آزمایش کرونا موسوم به «پی‌سی‌آر»، دوباره از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند.در اقداماتی مشابه در سایر شهرهای چین از جمله در شانگهای نیز از این پس مردم می‌توانند بدون نیاز به ارائه جواب آزمایش، از دسترسی به برخی مکان‌های عمومی مانند پارک‌ها و جاذبه‌های گردشگری بهره‌مند شوند.
پس از آن‌که موارد جدیدی از ابتلا به کووید در فصل بهار در شهر پر راهبردی شانگهای گزارش شد، قوانین بسیار بر این کلان‌شهر اقتصادی ۲۵ میلیون نفری حاکم شد و متعاقب آن اقتصاد کشور نیز تحت تأثیر قرار گرفت.در برخی شهرها همچون شهر نسبتا کوچک اورومچی (با جمعیتی نزدیک به چهار میلیون نفر که نقطه شروع اعتراضات در چند روز اخیر بود)، مردم از این پس می‌توانند آزادانه به رستوران‌ها، سوپرمارکت‌ها و هتل‌ها تردد داشته باشند.
یا به عنوان مثال، مردم شهر ووهان (که اولین مورد کووید-۱۹ در دسامبر ۲۰۱۹ در آن شناسایی شد) می‌توانند بدون نیاز به ارائه تست منفی کرونا از حمل و نقل عمومی در این شهر استفاده کنند.
در هفته پیش، خشمی انباشتی که ماه‌ها علیه سیاست سختگیرانه «کووید صفر» در حال جوشیدن بود با تظاهرات در ده‌ها شهر چین فوران کرد، بطوری‌که از زمان اعتراضات دموکراسی‌خواهانه میدان تیان‌آن‌مِن در سال ۱۹۸۹ تا کنون بی‌سابقه بوده است.تظاهرات هفته گذشته در چین که به طور ویژه توسط دانشجویان رهبری می‌شد، به سرعت فاز سیاسی پیدا کرد و برخی خواستار کناره‌گیری شخص شی جین پینگ به عنوان رئیس‌جمهور این کشور شدند.
در پاسخ به این نارضایتی مردمی، مقامات چینی اعلام کردند که برخی از محدودیت‌های کرونایی را بر خواهند داشت. این اقدام مورد تشویق سازمان بهداشت جهانی قرار گرفت.
یک مقام اروپایی گفته است که رئیس جمهور چین در دیدار با چارلز میشل، رئیس شورای اروپا که هفته گذشته از پکن بازدید کرد شخصا اذعان کرد که نوع کمتر کشنده اومیکرون «راه را برای انعطاف بیشتر در محدودیت‌ها باز می کند.»
برچسب ها: چین

Amin
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۹/۱۵ ۰۹:۵۱
کشور کمونیست و دیکتاور چین به حرف مردمش اهمیت میده اونوقت توی یه کشور به ظاهر مسلمان ، دولتمردانش بدون لحظه ای تردید حکم اعدام مردمشون رو صادر میکنن .
یعنی به جایی رسیدیم که به مردم یه کشور کمونیست حسادت میکنیم . (408185)
۱۴۰۱/۰۹/۱۵ ۱۴:۴۹
همش جزو عملکرد و سیاستهای بد یک سری محدود سیاستگذار (408206)