به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۵:۲۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ ساعت ۱۷:۴۰
کد مطلب : ۳۷۴۰۱۹

کفگیر مردم به ته دیگ خورده و ندارند که بخرند

کفگیر مردم به ته دیگ خورده و ندارند که بخرند
گروه اقتصادی: روزنامه اطلاعات با انتقاد از گسترش گرانی‌ها و افزایش تورم در کشور نوشت: بی‌رودربایسی کفگیر درآمد مردم به ته دیگ خورده و ندارند که بخرند.
به نوشته روزنامه اطلاعات، نگاهی به گزارش مرکز آمار ایران درباره رشد نرخ تورم و سطح عمومی قیمت ها در آبان ۱۴۰۱ و دقت در جداول پیوست آن که معمولا کمتر مورد توجه قرار می گیرد، شرایط نگران‌کننده‌ای را درباره وضع سفره مردم ایران ترسیم کرده و لزوم هشدار جدی درباره تغییر برخی برنامه‌های دولت که به احتمال بسیار ریشه اصلی گرانی‌هاست را ضروری می سازد.
در ادامه این مطلب آمده است: بر اساس ارقام قید شده در جداول پیوست این گزارش، قیمت تمام کالاهای اساسی و غیراساسی در آبان ۱۴۰۱ در مقایسه با آبان ۱۴۰۰ طوری افزایش یافته که چاره ای جز استفاده از صفت «به شدت» برای آن نیست. رشد این اقلام و همچنین میزان تورم سالانه به گونه‌ای است که افزایش حقوق کارمندان، کارگران و بازنشستگان به هیچ عنوان پوشش دهنده آن نیست.روزنامه اطلاعات سپس هشدار داده است: کم عملی و انفعال که حتی دیگر از اطلاعیه های تهدیدآمیز سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار هم در آن خبری نیست، نمی تواند ادامه یابد؛چ ون بی‌رودربایسی کفگیر درآمد مردم به ته دیگ خورده و آنان ندارند که بخرند و این ناتوانی اثرات جانبی‌اش را بر دیگر شئون کشور بر جای گذاشته که قابل مشاهده است.
برچسب ها: تورم

۱۴۰۱/۰۹/۱۷ ۲۱:۳۰
اگه با همین وضع جلو بریم مطمئن باشید قیل از عید و اواخر اسفند همه ما روانی و وحشی خواهیم شد. تو این حالت تفنگ اسلحه هم جلودارمون نخواهد بود. (408549)
۱۴۰۱/۰۹/۱۸ ۲۳:۴۷
خودتون گفتین از دری که فقر وارد بشه ...پس دیگه کارتون تمومه!! (408752)