به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۴:۲۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ ساعت ۱۸:۵۴
کد مطلب : ۳۷۴۰۲۱

رسمی: لوییس دلا فوئنته سرمربی اسپانیا شد

رسمی: لوییس دلا فوئنته سرمربی اسپانیا شد
گروه ورزشی: یک ساعت پیش بود که فدراسیون فوتبال اسپانیا خبر از قطع همکاری با لوییس انریکه داد. پس از شکست از مراکش در یک هشتم نهایی جام جهانی و وداعی تلخ و زودهنگام با رقابت ها انتظار می رفت که دوران انریکه در لاروخا پس از 4 سال و نیم به اتمام برسد و همین اتفاق نیز رخ داد ولی شاید تا هفته قبل کسی تصور نمی کرد اگر قرار به پایان کار انریکه باشد، لوییس دلا فوئنته جانشین او شود اما او حالا مربی جدید تیم ملی اسپانیاست.

دلا فوئنته 51 ساله که مربی تیم زیر 21 ساله ها و المپیک اسپانیا بود، از این پس مربی تیم بزرگسالان خواهد بود. او از سال 2013 در تیم های پایه اسپانیا مشغول به کار است و توانسته در یورو زیر 19 ساله ها اسپانیا را قهرمان کند. او سال قبل در المپیک توکیو نیز با اسپانیا تا فینال پیش رفت ولی مدال نقره را با شکست از برزیل کسب کردند.

دلافوئنته با اصالتی باسکی سابقه بازی برای بیلبائو و دو قهرمانی لالیگا در اوایل دهه 80 را دارد. او 18 خرداد 1400 در پاندمی کرونا با تیم زیر 21 ساله های اسپانیا به جای تیم بزرگسالان برابر لیتوانی قرار گرفت و 4-0 برنده شدند. بازی از سوی یوفا به عنوان یک بازی ملی بزرگسالان محسوب شد.


دلافوئنته سابقه بازی برای سویا و آلاوس را دارد و در بیلبائو و آلاوس نیز مربیگری کرده است. شروع کار او در تیم بزرگسالان اسپانیا ماه مارس 2023  و بازی برابر نروژ و اسکاتلند در مقدماتی یورو 2024 خواهد بود.
برچسب ها: تیم ملی اسپانیا