به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۲:۵۳
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ ساعت ۲۱:۳۱
کد مطلب : ۳۷۴۰۲۵

عربستان و چین ۳۴ قرارداد امضا کردند

عربستان و چین ۳۴ قرارداد  امضا کردند
گروه بین الملل:شرکت‌های عربستان سعودی و چین در چارچوب سفر شی جین پینگ رئیس‌جمهور چین به عربستان، ۳۴ قرارداد سرمایه‌گذاری در تعدادی از بخش‌ها امضا کردند. این قرارداد‌ها با حضور خالد بن عبدالعزیز الفالح، وزیر سرمایه گذاری عربستان، و نمایندگانی از سازمان‌های دولتی مرتبط با بخش‌هایی که این توافق نامه‌ها حول آن بود، امضا شد.
توافقات بین دو طرف شامل بخش‌های انرژی سبز، هیدروژن سبز، فتوولتائیک خورشیدی، فناوری اطلاعات، حمل و نقل، لجستیک، صنایع پزشکی، مسکن و ساخت و ساز است.
وزیر سرمایه گذاری عربستان سعودی تأیید کرد که این توافقنامه‌ها منعکس کننده اشتیاق سعودی برای توسعه روابط در همه زمینه‌ها از جمله اقتصادی و سرمایه‌گذاری با جمهوری چین است.
الفالح در چارچوب صحبت‌های خود درباره سفر رئیس جمهور چین به پادشاهی، گفت: این سفر نشان دهنده اشتیاق رهبران دو کشور برای توسعه و تقویت روابط و مشارکت دو کشور در همه زمینه‌ها به ویژه اقتصادی است. این سفر به افزایش سرعت همکاری‌های اقتصادی و سرمایه گذاری بین دو کشور کمک می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: وزارت سرمایه‌گذاری با همکاری بسیاری از شرکا در بخش‌های دولتی و خصوصی در این کشور تلاش می‌کند تا فرصت‌های سرمایه‌گذاری ممتاز را یافته و سرمایه‌گذاری‌ها را به سمت آن‌ها جذب و زیرساخت‌های حمایتی، جذاب و محرک را فراهم کند.
شایان ذکر است که حجم مبادلات تجاری دو کشور در سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۳۰۴ میلیارد ریال سعودی  بوده و در سه ماهه سوم سال جاری ۱۰۳ میلیارد ریال به ثبت رسیده است.


 
برچسب ها: چین