به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۲۰:۲۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۱۸ ساعت ۰۹:۳۲
کد مطلب : ۳۷۴۰۶۰

ساخت موشک توسط سپاه عمل صالح است

ساخت موشک توسط سپاه عمل صالح است
گروه سیاسی: رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه تفسیر قرآن باید به گونه‌ای باشد که عوام و خواص بتوانند آن را بفهمند، گفت: طلبه و روحانی باید بتواند با نسل جوان و نوجوان رابطه برقرار کرده، به دانش‌آموز سلام و احترام کند.
حجت الاسلام محسن قرائتی،  در جمع طلاب و روحانیون که نماینده ولی فقیه، استاندار و تعدادی از معاونان وی در مدرسه علمیه رضویه بیرجند حضور داشتند، اظهار کرد: اگر در اغتشاشات اخیر بعضی از کودکان این کشور حضور داشتند به دلیل این است که آموزش و پرورش و روحانیون به وظیفه خود به خوبی عمل نکرده‌اند.
وی خواستار تقویت نهضت تفسیر قرآن در جامعه شد و افزود: بر اساس آیات قرآن فقط ساعتی که در آن نماز جمعه برگزار می‌شود، انجام کارها تعطیل است و به غیر از آن همیشه باید در حال تلاش و فعالیت باشیم.رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه هر عمل و حرکتی که انجام دهیم و سبب عصبانیت دشمن شود، عمل صالح است بنابراین ساخت موشک توسط سپاه و پیشرفت‌های علمی از جمله اعمال صالح هستند، تصریح کرد: تفسیر قرآن باید به گونه‌ای باشد که عوام و خواص بتوانند آن را بفهمند.
وی خطاب به روحانیون، ادامه داد: باید خود را از هم اکنون برای برگزاری مجالس تفسیر قرآن در ماه مبارک رمضان در مساجد آماده کنید تا با انجام این کار سبب ایجاد نهضت تفسیر قرآن شوید.
قرائتی با تاکید بر برپایی نماز جماعت در مدارس توسط روحانیون، خاطرنشان کرد: هر روز باید حرف جدیدی برای گفتن باید داشته باشیم؛ سنت‌های الهی تغییر ناپذیر، قطعی و استثنا ناپذیرند.در دیدار با مقام معظم رهبری ۲۲ واجب را در فهرستی کامل خدمت رهبر معظم انقلاب تقدیم کردم که باید در جامعه مورد توجه واقع شود که نماز، زکات، تفسیر قرآن، توجه به نسل کودک و نوجوان از جمله مواردی است که در این موارد ذکر شد.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه هر یک از شما طلاب و روحانیون که در ادارات مختلف کار می‌کنید می‌توانید به یک مدرسه نزدیک به محل کار خود نیز سر بزنید و نماز جماعت اقامه کنید، افزود: روحانی باید هرچه در منبر حتی خطبه نماز جمعه می‌گوید مفید، کم و مختصر باشد تا مردم جذب شوند تا اینکه با سخنرانی طولانی و غیرمفید مردم را از منبر دفع کند.
قرائتی با بیان اینکه برخی روحانیون در منبر شعرخوانی، تعزیه، روضه، تعبیر خواب، تحلیل سیاسی، اقتصادی و هر موضوعی را می‌گویند در حالی که یک آیه از قرآن را تفسیر نمی‌کنند، یادآور شد:  قرآن کریم در حوزه‌های مختلف از جمله مسائل روز جامعه آیه‌های مختلفی دارد که باید در مساجد و منبرها به تفسیر آن پرداخت.


 
برچسب ها: محسن قرائتی

عادل
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۹/۱۸ ۱۱:۴۲
چند سال پیش هم گفتی
بااستناد به ایه قران
که دشنام به دشمن واجب است.
که دقیقا برعکس تفسیر کردی

بخاطر این تحریف ها روزی
یکجایی یقه ات را میگیرن (408636)
۱۴۰۱/۰۹/۱۸ ۱۳:۳۵
غارت مردم در بورس، بی ارزش کردن پول اونها با ترفندهای شیطانی، دچار سوءتغذیه کردن کودکان کشور و ... هم لابد عمل صالح تری هست!! تف به روی کثیف و جنایتکارتان (408649)