به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۳۲
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ ساعت ۱۱:۲۴
کد مطلب : ۳۷۴۶۸۷

خالی کردن جیب مردم با ترفندی تکراری

خالی کردن جیب مردم با ترفندی تکراری
گروه اقتصادی: گرانی یا کم فروشی ، هر دو معضل اصلی خریداران نهایی در بازار مصرف است که هر روز با سبک و روش جدید موجب نگرانی مردم می‌شود.به گزارش اقتصاد 24، این روزها عرضه مرغ‌های ریز و کم وزن به بازار باعث گلایه خریداران این محصول شده و تولیدکنندگان دلیل اصلی آن را نبود خوراک کافی برای طیور و فقدان صرفه اقتصادی در تولید عنوان می‌کنند.

حالا از موضوع کم وزنی مرغ‌های عرضه شده در بازار که بگذریم نوبت به افزایش وزن مرغ‌های بسته بندی شده رسیده است.مدت‌هاست شهروندان اقدام به خرید مرغ‌های بسته بندی می‌کنند؛ این روش که به نظر می‌رسد برای کسب سود بیشتر چند سالی است که صورت می‌گیرد، موجب سنگین‌تر شدن وزن مرغ‌های عرضه شده در هنگام فروش شده و باز مردم در این بین متضرر اصلی شده اند.

در این باره یکی از شهروندان با گلایه از وجود آب در مرغ‌های عرضه شده در بازار  گفت: روز گذشته اقدام به خرید حدود ۵ کیلوگرم مرغ با قیمت هر کیلوگرم ۵۴ هزار و ۸۰۰ تومان کردم، اما هنگام باز کردن دو بسته مرغ، آب درون بسته‌ها به حدود نیم کیلو رسید که این حجم از آب، در وزن بسته‌های مرغ تأثیر زیادی دارد و برای خریدار هزینه‌بر است.این شهروند تهرانی با تأکید بر اینکه همواره مردم در بازار مصرف باید ضرر و زیان بپردازند، گفت: گرانی مرغ به مردم تحمیل شده و قرار نیست قیمت‌ها پایین بیاید، پس نباید با چنین اقدام‌هایی باز هم دست تو جیب مردم کنند.

در ادامه به سراغ یکی از واحد‌های عرضه مرغ رفتیم. صاحب این واحد صنفی در پاسخ به این سوال  بر دلیل حجم زیاد آب در بسته‌های مرغ، گفت: ماشین‌های حمل مرغ مجهز به یخچال نیستند و مرغ‌ها پس از کشتارگاه و بسته بندی در سبد‌های پلاستیکی قرار گرفته و توسط ماشین‌های فاقد تجهیزات سرمادهی به سراسر شهر توزیع می‌شوند.

او گفت: مرغ‌های بسته بندی شده قبل از حمل به واحد‌های صنفی در سردخانه‌ها منجمد شده و در نهایت مرغ‌های یخ زده آماده حمل می‌شوند.به گفته این فعال بازار مواد پروتئینی، علاوه بر اینکه مرغ‌های بسته بندی شده یخ زده هستند، زمان حمل نیز با کلی یخ پوشش داده می‌شوند تا از فساد آن‌ها جلوگیری شود.

او ادامه داد: همین موضوع دلیلی بر افزایش حجم آب در بسته مرغ‌های عرضه شده در بازار است که در زمان وزن کشی مرغ توسط فروشندگان، آب موجود در این بسته‌ها نیز بر وزن مرغ افزوده و مطابق با قیمت هر کیلو مرغ محاسبه می‌شود!، مشخص نیست چرا با این تخلف آشکار واحدهای توزیع مرغ، چرا هیچ نهادی در دولت پاسخگوی این تقلب واضح نیست، تقلبی که تاوان آن از جیب مردم هزینه می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *