به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۲:۱۱
 
۵
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ ساعت ۱۱:۲۸
کد مطلب : ۳۷۴۶۸۹
موقعیت حساس در بازار سکه

افزایش ۸۰۰ هزار تومانی قیمت سکه در ۱۰ روز

افزایش ۸۰۰ هزار تومانی قیمت سکه در ۱۰ روز
گروه اقتصادی: قیمت سکه در آذرماه در حالی سقف جدیدی را تجربه می‌کند که در ۱۰ روز اخیر قیمت آن ۸۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.به گزارش اقتصاد نیوز، بررسی قیمت سکه در ماه جاری نشان می‌دهد که سکه بازان از ۶ آذر ماه وارد کانال۱۷ میلیون تومان شده اند و حال بیش از دو هفته است که فلز زرد رنگ‌داخلی در کانال مذکور به سمت بالا در حرکت است.قیمت سکه ۶ آذر ماه در محدوده ۱۷ میلیون و ۵۰ هزار تومان‌به فروش رسید و در ۲۰ آذر به ۱۷ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان رسید.افزایش قیمت سکه در ماه جاری در حالی است که نهاد مرکزی بازارساز با اقداماتی همچون گواهی سکه و... به دنبال کنترل نرخ سکه بوده است.

موقعیت حساس در بازار سکه
فعالان‌بازار سکه معتقدند که در شرایط کنونی قیمت سکه در یک موقعیت حساس قرار دارد. از نگاه این دسته از تحلیلگران در صورتی که سکه بازان از محدوده ۱۷ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان‌ حمایت کنند ممکن است قیمت سکه تا مرز ۱۸ میلیون تومان هم حرکت کند.

احتمال کانال شکنی در بازار سکه؟
از نگاه معامله گران اگر قیمت دلار و طلا در بازار امروز رشد کنند این امر می‌تواند قدرت سکه بازان برای کانال شکنی را افزایش دهد.

پیش بینی متفاوت درباره قیمت سکه
با این حال عده‌ای از معامله گران نگاه متفاوت تری نسبت به قیمت سکه در بازار امروز دارند.این دسته از معامله گران می‌گفتند با توجه به فاصله ارزش ذاتی و نقدی سکه و از طرفی دستگیری چند نفر از معامله کندگان طلای آب شده و تشدید جو امنیتی در چند روز قبل می‌تواند با عقب زدن طلا چند روز‌ی موجب اصلاح فلز زرد شود
برچسب ها: سکه و طلا
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *