کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

قیمت میوه‌های شب یلدا اعلام شد

21 آذر 1401 ساعت 12:17


گروه اقتصادی:رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار تهران گفت: هندوانه بر اساس کیفیت در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران با قیمت ۵هزار، ۷ هزار و ۹ هزار تومان به فروش می رسد که حداکثر سود خرده فروشی آن ۳۵ درصد است.
 

به گزارش تسنیم، اسدالله کارگر رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار تهران درباره قیمت میوه‌های شب یلدا اظهار داشت: انار ساوه حداقل ۱۰ هزار تومان، به طور میانگین ۲۰ هزار تومان و حداکثر ۳۰ هزار تومان در میادین میوه و تره بار به صورت عمده فروخته می‌شود که در خرده فروشی‌ها این محصول حداکثر با ۳۵ درصد سود قابلیت فروش دارد.
وی افزود: قیمت هر کیلوگرم انار شیراز نیز از ۱۵ هزار تومان شروع می‌شود و نرخ میانگین آن ۲۵ هزار تومان است و حداکثر با ۳۵ هزار تومان در میادین مرکزی میوه تهران به صورت عمده به فروش می‌رسد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار ادامه داد: در صورتی که میوه فروشی در سطح شهر میوه ای لوکس داشته باشد و حتی قیمت آن بالاتر از این نرخ ها باشد در صورتی که فاکتور معتبری از خرید عمده خود ارائه دهد مشکلی ندارد به طوری که انار لوکس دماوند در میدان مرکزی و به صورت عمده به قیمت ۴۵ هزار تومان نیز به فروش می‌رسد.
وی تصریح کرد: قیمت هندوانه نیز بر اساس کیفیت آن در میدان مرکزی میوه و تره بار با قیمت های ۵هزار تومان، ۷ هزار تومان و ۹ هزار تومان به فروش می رسد که حداکثر سود خرده فروشی آن ۳۵ درصد است.

کارگر اظهار داشت: وضعیت تولید و تامین میوه های مورد نیاز شب یلدا و سایر میوه های مصرفی در وضعیت مطلوبی قرار دارد و حتی در برخی از محصولات مانند پرتقال شمال به حدی قیمت ها کاهش یافته است که هزینه های باغداران را جبران نمی‌کند.وی گفت: قیمت پرتقال شمال در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران بر اساس کیفیت با قیمت های ۶ هزار تومان، ۱۰ هزار تومان تا ۱۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.


کد مطلب: 374708

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/374708/قیمت-میوه-های-شب-یلدا-اعلام

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir