به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۷:۴۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ ساعت ۱۱:۴۴
کد مطلب : ۳۷۵۱۴۲

این ۲محصول ایران خودرو رابدون قرعه کشی بخرید

این ۲محصول ایران خودرو رابدون قرعه کشی بخرید
گروه اقتصادی: در روزهای فردا و شنبه هفته آینده تعداد ۴۰۰۰ دستگاه خودرو تارا و پژو ۲۰۷ در بورس کالا عرضه می‌شود. متقاضیان می‌توانند با توجه به شرایطی که در این گزارش آمده، درخواست خود را برای خرید خودرو بدون قرعه‌کشی ثبت کنند. خریداران ۳ ماه دیگر خودرو خود را تحویل می‌گیرند.

 
به گزارش تجارت‌نیوز، عرضه جدید خودرو در تالار بورس کالا تایید شد. بورس کالای ایران در روزهای ۲۳ و ۲۶ آذر ۴ هزار دستگاه خودرو عرضه می‌کند. فردا ۲ هزار دستگاه خودرو تارا و شنبه هفته آینده ۲ هزار دستگاه خودرو پژو ۲۰۷ متعلق به گروه صنعتی ایران خودرو فروخته می‌شود.از آنجایی که ثبت سفارش در بورس کالا یک روز قبل از شروع عرضه انجام می‎‌شود، بنابراین فرصت برای خرید تارا به اتمام رسیده است. بنابراین کسانی که تا ساعت ۱۷ امروز سه شنبه درخواست خود را برای یکی از مدل‌ های عرضه شده تارا ثبت کرده‌اند باید منتظر شروع عرضه فردا باشند تا مشخص شود که روی کدام قیمت‌های پیشنهادی معامله انجام می‌شود. اما همچنان برای خودرو ۲۰۷ فرصت وجود دارد.

قرار است شنبه هفته آینده ۲۰۰۰ دستگاه پژو ۲۰۷ شامل ۵۰۰ دستگاه پژو ۲۰۷ اتوماتیک سفید، ۳۰۰ دستگاه پژو ۲۰۷ اتوماتیک مشکی آبنوس، ۷۰۰ دستگاه پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف شیشه ای سفید و ۵۰۰ دستگاه پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف شیشه ای مشکی آبنوس در روز شنبه ۲۶ آذر عرضه می شود.

پژو ۲۰۷ بخریم یا نه؟
متقاضیان باید با توجه به میزان ریسک پذیری خود و میزان سودی که انتظار دارند از سرمایه گذاری ۳ ماهه روی پژو به دست بیاورند، قیمت پیشنهادی خود را ثبت کنند. البته باید چند نکته را برای تعیین میزان سود در نظر گرفت. خرید خودرو ۳ ماهه ریسک افت قیمت را دارد و به توجه به این که چند صد میلیون تومان از پول خریداران نزد ایران خودرو بلوکه می‌شود باید بدون ریسک‌ترین سود را در نظر گرفت.

بدون ریسک‌ترین سود در بازار ایران، سپرده بانکی است. یعنی فرد با سپرده گذاری در بانک برای مدت ۳ ماه حدود ۵ یا ۶ درصد سود خواهد کرد. در واقع میزان سودی که نصیب خریداران خودرو در بورس می‌شود باید بیش از این میزان باشد که توجیه اقتصادی حداقلی داشته باشد.قیمت پایه پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف شیشه‌ای ۴۰۴ میلیون تومان است که حدود ۵۷ میلیون تومان مالیات و هزینه‌های جانبی به آن اضافه می‌شود. با توجه به این که قیمت نهایی خودرو براساس نرخ‌های رقابتی تعیین می‌شود، امکان بیشتر شدن مالیات با توجه به قیمت نهایی وجود دارد.

از آنجایی که ۲۰۷ سقف شیشه‌ای حدود ۲۷۰ میلیون تومان با بازار اختلاف قیمت دارد، احتمالا رقابت برای خرید آن بالا باشد.قیمت پایه پژو ۲۰۷ اتوماتیک نیز ۳۷۴.۵ میلیون تومان است که با هزینه‌های جانبی و مالیات به ۴۲۷ میلیون تومان می‌رسد. این خودرو نیز با بازار ۲۰۰ میلیون تومان اختلاف دارد.

متقاضیان فقط فردا فرصت دارند
ثبت سفارش خودرو در بورس کالا یک روز کاری زودتر از زمان عرضه انجام می‌شود، بنابراین متقاضیان پژو ۲۰۷ فقط فردا فرصت دارند تا درخواست خود را ثبت کنند.متقاضیان باید کد بورس کالا داشته باشند که به یک حساب وکالتی متصل است. در اطلاعیه ایران خودرو آمده است کسانی که می‌خواهند در این عرضه شرکت کنند باید ۲۵ درصد از قیمت پایه خودرو را در حساب وکالتی بورس خود واریز کنند.کسانی که می‌خواهند پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف شیشه‌ای ثبت‌نام کنند باید مبلغ ۱۰۱ میلیون تومان در حساب داشته باشند. میزان پیش پرداخت برای خودرو پژو ۲۰۷ اتوماتیک نیز حدود ۹۴ میلیون تومان است. این خودرو ۵ روز مانده به پایان سال ۱۴۰۱ به خریداران تحویل داده می‌شود.
برچسب ها: ایران خودرو
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *