به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۲۰:۳۰
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ ساعت ۱۷:۳۶
کد مطلب : ۳۷۵۲۳۰

فرمانده سپاه: دنبال حذف نام ایران هستند

فرمانده سپاه: دنبال حذف نام ایران هستند
گروه سیاسی:فرمانده کل سپاه گفت: تاریخ برای فهم امروز است و از این منظر، دفاع مقدس و دشمنان آن روز و تفکراشان هنوز وجود دارند و با مطالعه دفاع مقدس می‌توانیم بفهمیم چه کسانی دنبال حذف نام کشور عزیزمان هستند.
سردار  حسین سلامی در مراسم اهدای جایزه سردار سپهبد قاسم سلیمانی در دومین دوسالانه‌ی انتخاب آثار برتر پژوهشی دفاع مقدس و جبهه مقاومت، اظهار داشت: بدون تردید مقاطعی از تاریخ در همه کشور‌ها هست که در زمان متوقف نمی‌شود و آن جریانات و رخداد‌ها آنقدر عظیم و جوشان هستند که به یک هویت جاری در متن جامعه تبدیل می‌شوند.
وی افزود: حوادثی آنقدر موثر و دارای آثار ابدی هستند که به مرور به یک حقایق شکفته و بالنده تبدیل می‌شوند؛ مانند حادثه عاشورا که اگرچه در مقیاس زمان و جغرافیا کوتاه و محدود بود، اما آثار معنوی و سازنده آن صد‌ها سال است که آزادگان عالم و محبان اهل بیت را تحت تاثیر قرار می‌دهد و محرک یک فرهنگ ناب منحصر به فرد است که توان تحولات عظیمی در عالم را دارد.
سردار سلامی با بیان اینکه گاه شخصیت‌هایی زنده می‌مانند و میدان تاثیرگذاری عظیم بوجود می‌آورند و الی الابد معارف و آموزه هایشان در کالبد بشر تکثیر می‌یابد، گفت: دفاع مقدس نیز در آن ۸ سال متوقف نشد چراکه دفاع مقدس با هیچ جنگی ماقبل خود قابل قیاس نیست و الگوبرداری شده نبود و همه معارف و تجربیات آن متعلق به همان شرایط بود و گزاره‌هایی که در جهان برای مواجهه با قدرت‌ها ایجاد کرد متعلق به همان رخداد است.
فرمانده کل سپاه ادامه داد: دفاع مقدس یک نظریه اثبات شده را به جهان تفهیم کرد که چگونه می‌توان به صورت بندی همه قدرت‌ها غلبه کرد و چگونه می‌توان در فضای نابرابر قدرت سیاسی، اقتصادی، اطلاعاتی و سخت افزاری و عملیات رسانه و قدرت صنعتی و علمی، بتوان قدرت صعیف‌تر را بر قدرت قوی‌تر غلبه داد.
وی گفت: ما در قرآن تعابیر و مفاهیمی داریم، اما چگونه در میدان واقعیت این آیات را به حقایقی در قلبمان تبدیل کنیم؟ دفاع مقدس اثبات کننده قواعد قرانی بود از جمله این قاعده که با صبر و توکل می‌توان بر دشمن غلبه کرد. دفاع مقدس یک مقیاس جهانی از جنگ بود علیه یک ملت.
سردار سلامی اظهار داشت: حصر سیاسی، عملیات روانی، صورتبندی جهانی سیاسی، همبستگی اقتصادی در جنگ و آوردن مدرن‌ترین فناوری‌ها به میدان و استفاده از همه آنها؛ آلمان‌ها قدرت شیمیایی عراق را در حد ویرانگری تقویت کردند یا آمریکا به لحظه‌ترین اطلاعات را از واحد‌های نظامی در اختیار صدام قرار می‌دادند و اعراب مرتجع قدرت اقتصادی عراق را تقویت می‌کردند؛ جامعه‌ای تنها در اوج نابرابری وقتی می‌تواند خطوط را بشکند و سرزمین‌های اشغال شده را آزاد کند و سلاح‌های خود را از دشمن به غنیمت بگیرد و قاعده نبرد را خود بسازد و روح معنویت را گسترش دهد و میل به شهادت را ترویج کند و جای مرگ و زندگی را عوض کند، این معلوم است حادثه‌ای فراتر از نسل‌ها و قابل امتداد است.
وی افزود: هیچ کشوری از تاریخ خود منقطع نیست؛ آیا غارت نفت ما از سوی انگلیس‌ها یا اشغال کشورمان را می‌توان نادیده گرفت؟ آیا آرزو‌های امروز انگلیس یا سیاستمدارانشان همان سیاست‌ها و چرچیل آن روز نیستند؟ اگر جوانان ما تاریخ را بدانند می‌توانند تحت تاثیر القائات آن‌ها قرار نگیرند.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اگر کسی صدسال مداخله آمریکا در ایران را بداند متوجه می‌شود رییس جمهور امروز با کارتر و نیکسون و روزولت و کندی و کارتر فرقی ندارد، اظهار داشت: تاریخ برای فهم امروز است و از این منظر، دفاع مقدس و دشمنان آن روز و تفکراشان هنوز هست و با مطالعه دفاع مقدس می‌توانیم بفهمیم چه کسانی دنبال حذف نام کشور عزیزمان هستند.
سردار سلامی خاطرنشان کرد: نگارش تاریخ جنگ بیان واقعیت‌ها برای آن زمان نیست بلکه گشایش راه و روشن کردن چراغ است و این رفتن به دل تاریخ است و در کتاب تاریخ همه چیز روشن است و قران هم ما را مطالعه سرگدشت پیشینیان توصیه کرده است.
وی افزود: اینکه امروز رهبر عالیقدر ما، امام خامنه‌ای عزیز ما را به تلاش برای درک حقایق دفاع مقدس ترغیب می‌کند تنها برای خواندن خاطره‌ها نیست هرچند خواندن داستان‌ها ایمان ما را تقویت می‌کند و فرهنگ آموز است و ایمان بااله و کفر به طاغوت را به ما یاد می‌دهد، اما فرمانده کل سپاه با تاکیر بر اینکه کار ما با دشمنان تمام نشده و آن‌ها هنور هستند، اما قدرتشان تنزل یافته و ما در موقعیت بسیار خوبی با تجربیات دوران دفاع مقدس هستیم، خاطرنشان کرد: نوسازی اندیشه و قواعد جنگ و امروزی کردن ابزار‌ها و پیشرفته کردن سخت افزار‌ها ادامه دارد و چیزی که ثابت است باور‌ها و اعتقادات و اصول ماست، اما طبیعتا روش‌ها و تاکتیک‌ها عوض می‌شود و این طبیعی است و آنچه می‌ماند شخصیت شکل یافته این ملت است.
سردار سلامی ادامه داد: ملت ایران شخصیتی فریب ناپدیر و آگاه دارد که به دلیل شناخت دقیق ما از دشمن است؛ دشمنی که جز قول زور چیزی نمی‌گوید. مردم ما امروز امتداد همان نسل جنگ است و همان جنگ تکرار شده، اما مردم با همان روحیه و اعتماد بنفس، و توکل و صبر و استقامت ایستادند و در این جنگ همه ابزار‌های دشمن کامل است. از تهاجم فرهنگی و حرکت در فصای مجازی استفاده می‌کند، اما تاثیر قابل توجهی ایجاد نمی‌کند بدلیل اینکه این ملت ریشه در دفاع مقدس دارد.
برچسب ها: فرمانده کل سپاه
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *