کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

غول ها شکست خوردند، "ساندو" به ایران می آید

هادی چوپان، پادشاه سنگین وزن بدنسازی جهان

27 آذر 1401 ساعت 11:17


گروه ورزشی: مسابقات مسترالمپیا که هر ساله در اواخر سال میلادی به میزبانی شهر لاس وگاس آمریکا با حضور برترین بدنسازان حرفه ای جهان برگزار می شود، امسال نیز شاهد حضور هادی چوپان به عنوان یکی از مدعیان اصلی بردن "ساندو" بود. 
چوپان که در سال های اخیر به عناوین سومی و چهارمی این رویداد دست یافته بود، امسال نیز با مربیگری "هنی رامبد" یکی از برترین مربیان دنیا در استیج مسترالمپیا حاضر شد. این در حالی بود که تعدادی از بدنسازان ایرانی که مجوز حضور در این رویداد کسب کرده بودند، به دلیل عدم صدور ویزا نتوانستند خودشان را به استیج المپیا برسانند.
در دو سال اخیر بیگ رامی، غول مصری با بدنی پرحجم موفق به کسب عنوان قهرمانی مسترالمپیا شده بود و امسال نیز گمانه زنی ها تا قبل از رفتن مدعیان روی استیج بیشتر خبر از سومین قهرمانی متوالی بیگ رامی می داد.

اما وقتی دیروز مدعیان سنگین وزن بیلدینگ مسترالمپیا روی استیج رفتند، بدن فوق العاده هادی چوپان همه کارشناسان را شگفت زده کرد. این پسر ایرانی که سال ها برای رسیدن به چنین جایگاهی تلاش کرده بود و بارها در مصاحبه های خود از زندگی سختش که با گچ کاری می گذراند، گفته بود، بامداد امروز هم در فینال مسترالمپیا با رقبای سرشناس خود رقابت کرد. 

و اما همان لحظه ای که همه ایرانی ها منتظرش بودند و هادی چوپان رویای خود را در سر می پروراند، در نهایت فرا رسید. هادی چوپان برای اولین بار به عنوان یک ایرانی قهرمان مسترالمپیا شد و حالا با ساندو(جایزه ویژه قهرمان مسترالمپیا) به ایران بازخواهد گذشت.
این یک قهرمانی تاریخی نه تنها برای ایران، بلکه برای آسیایی هاست که آخرین بار حدود 40 سال قبل توسط یک بدنساز لبنانی به چنین عنوانی دست یافته بودند. 


لانسفورد، نیک واکر، برندون کوری و بیگ رامی رقبای سرشناس هادی چوپان بودند که به ترتیب بعد از او در رتبه های دوم تا پنجم مسترالمپیای 2022 ایستادند. 
هادی چوپان که مشکل کم شنوایی مواجه است، در حالی که بعد از اعلام نامش به عنوان قهرمان کاملا احساساتی شده بود، گفت: چون ناشنوا بودم خیلی اذیت شدم و سختی کشیدم. 
حالا پادشاه یکی از بزرگترین رویدادهای ورزشی جهان تا سال آینده یک ایرانی است؛ هادی چوپان.


کد مطلب: 375913

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/375913/هادی-چوپان-پادشاه-سنگین-وزن-بدنسازی-جهان

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir