به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - ۱۴:۲۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ ساعت ۱۴:۲۱
کد مطلب : ۳۷۵۹۹۵

رکود تولید در منطقه یورو فروکش کرد

رکود تولید در منطقه یورو فروکش کرد
گروه اقتصادی: رکود تولید در منطقه یورو با کاهش غوغای زنجیره تامین و کاهش تورم در حال کاهش است و این نشان می‌دهد که رکود اقتصادی این بلوک کمتر از آن چیزی است که باعث نگرانی شود.به گزارش ایسنا، شاخص مدیران خرید S&P Global در دسامبر بیش از حد انتظار افزایش یافت و به ۴۸.۸ رسید. کریس ویلیامسون، اقتصاددان ارشد بازرگانی S&P Global Market Intelligence گفت: در حالی که کاهش بیشتر فعالیت‌های تجاری در دسامبر، احتمال قوی رکود را نشان می‌دهد، این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که هر گونه رکود خفیف‌تر از آن چیزی است که چند ماه پیش تصور می‌شد.
 
کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، روز پنجشنبه (۱۵ دسامبر) گفت که منطقه ممکن است در این سه ماهه و آینده یک رکود کوتاه‌مدت و خفیف را تجربه کند اما همچنان وعده افزایش بیشتر در نرخ‌های بهره را داد.  بخش تولید آلمان در این ماه بهبود یافت و به شرایط عرضه بهتر و کاهش ترس از کمبود انرژی کمک کرد. تنها فرانسه شاهد یک رکود عمیق بود که ناشی از شدیدترین سقوط در بخش خدمات در تقریباً دو سال گذشته بود. کسب‌وکارهای منطقه یورو برای ششمین ماه شاهد کاهش سفارش‌های جدید بودند زیرا شرکت‌ها به گزارش ضعیف تقاضای مشتری ادامه دادند، اگرچه نرخ کاهش کمترین میزان از اگوست بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ویلیامسون گفت که چشم‌انداز تورم دلگرم‌کننده است، اگرچه جنبه منفی این است که این امر عمدتاً ناشی از کاهش تقاضاست که قدرت قیمت‌گذاری را در بین بسیاری از شرکت‌ها و تامین‌کنندگان آنها کاهش داده است. احساسات تجاری به طور کلی ضعیف باقی می‌ماند. ویلیامسون گفت: نشانه های اندکی از بازگشت معنادار به رشد مشهود با پایان سال ۲۰۲۲ وجود دارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *