به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۲۰:۲۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ ساعت ۲۰:۲۱
کد مطلب : ۳۷۶۵۱۸

 منشی حزب نازی در ۹۷ سالگی محاکمه شد

 منشی حزب نازی در ۹۷ سالگی محاکمه شد
گروه بین الملل:دادگاهی در آلمان، یک زن ۹۷ ساله آلمانی را که در جنگ جهانی دوم در یک اردوگاه نازی‌ها کار می‌کرد به دو سال حبس محکوم کرد.
 ایرمگارد فورشنر، ۷۹ سال پیش به مدت دو سال، در سال‌های ۱۹۴۳ تا ۱۹۴۵ میلادی، در کمپ اشتوت‌هوف کار کرده بود.در آن دوره در آن اردوگاه زیر نظر حکومت نازی‌ها بیش از ده هزار و پانصد نفر کشته شدند. کمپ اشتوت‌هوف اکنون در نزدیکی شهر لهستانی گدانسک واقع است.
 فورشنر که در خانه سالمندان در شهر ایتسه‌هو زندگی می‌کرد، سال گذشته زمانی که ماموران برای بازداشت او رفتند، ابتدا با تاکسی فرار کرد اما همان روز شناسایی و دستگیر شد.
محاکمه او با اتهام «کمک به قتل» از اواخر تابستان سال گذشته آغاز شده بود.به گفته دادستانی، متهم از آن‌چه که در اردوگاه در جریان بود «آگاهی داشت». او منشی فرمانده اردوگاه بود.
از آن‌جا که  فورشنر کار ماشین‌نویسی برای نازی‌ها را از سن نزدیک به ۱۸ سالگی شروع کرد، محاکمه وی در ردیف افراد زیر ۱۸ ساله‌ها انجام شد.
حکم تعلیقی دو سال حبس این زن سالخورده، ادامه روند قضایی پیگیرانه آلمان در قبال افرادی از همدستان نازی‌ها است.
در این کشور، با گذشت هشت دهه از جنگ جهانی دوم، هنوز افرادی به پای میز محاکمه آورده می‌شوند تا بزهکاران و همدستان آن‌ها بدانند در هر سن و شرایطی و با گذشت دهه‌ها، همچنان باید به خاطر اعمال خود حساب پس بدهند.

 
برچسب ها: آلمان