به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۱:۲۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۳ ساعت ۱۲:۳۶
کد مطلب : ۳۷۸۱۸

سختی‌های انتشار کتاب در چند سال اخیر

گروه فرهنگ وادب: داوود غفارزادگان با اشاره به سختی‌های انتشار کتاب در چند سال اخیر گفت: هنوز دل و دماغ انتشار کتاب‌های تازه‌ام را ندارم.
سختی‌های انتشار کتاب در چند سال اخیر
این داستان‌نویس گفت: انتشار کتاب بخصوص در دوران دولت گذشته خیلی سخت بود و من برای انتشار دو کار آخرم آن‌قدر اذیت شدم که هنوز هم دل و دماغ انتشار کتاب ندارم. او افزود: برای انتشار دو کار آخرم به قدری اذیت شدم که دیگر رغبت چاپ کتاب برایم نمانده بود و می‌خواستم از خیر انتشار آن‌ها بگذرم. غفارزادگان درباره نوشته‌های تازه‌اش گفت: دو کار بلند آماده دارم که سعی کرده‌ام مثل کتاب‌های قبلی‌ام تجربی و تازه باشند، اما فعلا اقدامی برای انتشار آن‌ها نکرده‌ام و منتظرم ببینم وضعیت نشر کتاب چگونه پیش می‌رود، چون در دولت جدید هم که امید می‌رفت در این حوزه اتفاقی رخ دهد و اوضاع بهبود یابد هنوز عملا اتفاقی رخ نداده و بیش‌تر در حد حرف باقی مانده است.

او با بیان این‌که تا به حال بیش‌تر حرف‌های خوب شنیده‌ایم، گفت: هنوز منتظریم اوضاع نشر و کتاب به مسیر معمول خودش بیافتد. «ایستادن زیر دکل برق فشار قوی» آخرین اثر غفارزادگان است که سال 1390 در نشر چشمه منتشر شده است. داوود غفارزادگان زاده‌ سال 1338 در اردبیل است. این نویسنده در دو حوزه‌ کودک و نوجوان و بزرگسال آثاری را خلق کرده است که از میان آن‌ها به «پرواز درناها»، «هشت پهلوان پیر، هفت پسر جوان»، «آواز نیمه‌شب» (کودک و نوجوان)، رمان «فال خون»، داستان بلند «شب ایوب»، داستان بلند «سایه و شب دراز»، مجموعه‌ داستان «ما سه نفر هستیم»، «دختران دلریز» و «درخت جارو» می‌توان اشاره کرد.