به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۶:۳۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۰/۰۹ ساعت ۱۵:۴۸
کد مطلب : ۳۷۸۳۴۲

ازار سرمایه همچنان ارزان‌ترین بازار

ازار سرمایه همچنان ارزان‌ترین بازار
گروه اقتصادی: بازار سرمایه هفته جاری را با یک صعود چشم‌گیر به پایان برد و توانست کانال یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد را فتح کند؛ با این حال یک کارشناس بازار سرمایه بر این باور است که این بازار همچنان نسبت به سایر بازارها ارزان بوده و دلیل این رشد نیز افزایش قیمت ارز و همچنین قیمت‌های جهانی است.
 
به گزارش ایسنا، سعید جعفری با بیان اینکه مهم‌ترین دلیل رشد اخیر بازار سرمایه افزایش نرخ ارز در بازار آزاد است، توضیح داد: فروش محصولات برخی شرکت‌های بزرگ در بازار وابسته به نرخ ارز است، یعنی یا صادراتی هستند یا قیمت گذاری محصولاتشان در بورس کالا بر اساس نرخ ارز صورت می‌گیرد، بنابراین با افزایش نرخ ارز فروش و سودآوری این محصولات نیز افزایش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: البته چند عامل دیگر در صعود بازار سرمایه تاثیرگذار است. طی چند ماه اخیر شاهد روند افزایشی قیمت محصولات بودیم  و این موضوع شامل بازار سهام به عنوان یک بازار سرمایه‌گذاری نیز می‌شود. بسیاری از سهام‌داران از بازار سرمایه به عنوان سپر تورمی استفاده و به خرید سهام اقدام می‌کنند. عامل دیگر توقف روند نزولی قیمت‌ کالاهای مختلف مانند فلزات اساسی در بازارهای جهانی است.این کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه همواره رابطه بین بازار سرمایه و نرخ دلار وجود دارد، گفت: با وجود صعود بازار سرمایه، این بازار همچنان نسبت به سایر بازارهایی که اخیرا رشد کرده‌اند، نسبتا ارزان‌تر است.
برچسب ها: بازار سرمایه