به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۰۰:۱۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ ساعت ۱۴:۳۶
کد مطلب : ۳۷۸۷۴۲

استرالیایی‌ها در خرید رکورد زدند

استرالیایی‌ها در خرید رکورد زدند
گروه اقتصادی: استرالیایی‌ها هزینه‌های زیادی را صرف خرید سال نو می‌کنند که رکورد خواهد زد.به گزارش ایسنا، استرالیایی‌ها در آستانه کریسمس، رکوردشکنی ۷۴.۵ میلیارد دلار استرالیا (۶۷.۸ میلیارد دلار سنگاپور) را خرج کردند که نشانه این است که افزایش قیمت‌ها و افزایش نرخ‌های بهره هنوز تقاضای مصرف‌کننده را تضعیف نکرده است.
بر اساس آمار منتشر شده توسط انجمن خرده فروشان استرالیا، خرده‌فروشی در سراسر استرالیا بین اول نوامبر تا ۲۴ دسامبر ۸.۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. در بیانیه‌ای اعلام شد که معاملات در ۲۶ دسامبر به رکورد ۱۵.۳ درصد رشد نسبت به سال قبل به ۱.۲۳ میلیارد دلار استرالیا رسید.

ارقام ماهانه ماه اکتبر نشان می‌دهد که رشد کلی قیمت همچنان نزدیک به هفت درصد است، بنابراین تورم عامل کلیدی افزایش اعداد خرده‌فروشی خواهد بود، حتی اگر این روند تا دسامبر بیشتر کاهش یافته باشد. رفتار مصرف خانوارها تعیین‌کننده کلیدی برای افزایش نرخ بهره خواهد بود.بر اساس گزارش بلومبرگ، بانک مرکزی استرالیا نرخ بهره را سه واحد درصد از پایین‌ترین نرخ ۰.۱ درصدی در ماه می افزایش و نشان داده است که احتمال افزایش بیشتر در سال ۲۰۲۳ وجود دارد.
برچسب ها: استرالیا