کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

رکود در اقتصاد آلمان اندکی کمرنگ شد

19 دی 1401 ساعت 17:16


گروه اقتصادی: کاهش در بخش خدمات آلمان بهبود و امیدها برای رکود خفیف‌تر افزایش می‌یابد.به گزارش ایسنا، یک نظرسنجی نشان داد که تورم بالا و عدم اطمینان اقتصادی باعث افزایش رکود در بخش خدمات آلمان در ماه دسامبر شد، اگرچه سرعت پایین‌تر کاهش فعالیت‌ها امیدها به رکود خفیف‌تر از حد انتظار را افزایش می‌دهد.
 

شاخص مدیران خرید اس‌اندپی گلوبال از ۴۶.۱ در ماه نوامبر به ۴۹.۲ افزایش یافت. این بالاترین میزان از ماه جولای است، زمانی که رکود فعلی آغاز شد و اندکی بالاتر از تخمین اولیه ۴۹ بود.فیل اسمیت، معاون اقتصادی اس‌اندپی گلوبال گفت: کاهش تورم هزینه ورودی و هزینه تولید نشانه دیگری بود که فشارهای قیمتی از اوج خود عبور کرده است، اگرچه آنها همچنان در بین بالاترین سطوح ثبت شده بودند. با این حال، رکود شتاب خود را از دست داده است که همراه با کاهش آهسته تولید در پایان سال، این امید را افزایش می‌دهد که هر رکودی خفیف‌تر از آنچه در ابتدا تصور می‌شد، باشد.

بر اساس گزارش رویترز، شاخص ترکیبی مدیران خرید آلمان که هم بخش خدمات و هم بخش تولید را در بر می‌گیرد، از ۴۶.۳ در ماه نوامبر به ۴۹ در دسامبر افزایش یافت که اندکی بالاتر از ۴۸.۹ بود.البته دسامبر ششمین ماه متوالی بود که این رقم زیر ۵۰ بود.


کد مطلب: 380355

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/380355/رکود-اقتصاد-آلمان-اندکی-کمرنگ

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir