کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

گزارش آاس

رئال مادرید زین‌الدین زیدان را بخشید

20 دی 1401 ساعت 17:43


گروه ورزشی: اظهارات نوئل لوگرائه، رییس فدراسیون فوتبال فرانسه، باعث ناراحتی مدیران رئال مادرید شد. بسیاری انتظار داشتند که در صورت عدم تمدید قرارداد دیدیه دشان با تیم ملی فرانسه، زیدان به عنوان جانشین او روی نیمکت این تیم بنشیند.
1789680
دشان روز یکشنبه قراردادش را تا سال 2026 تمدید کرد و لوگرائه در گفت‌وگو با RMC Sport اظهارات تندی را علیه زیدان مطرح کرد و مدعی شد که حاضر به صحبت با او نیست و بهتر است حالا خبرنگاران به دنبال تیم دیگری برای این مربی باشند.
این اظهارات واکنش‌های بسیاری را به همراه داشت و بازیکنان سرشناس فوتبال فرانسه، مانند کیلیان امباپه و فرانک ریبری، بلافاصله نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند.
1687668

رئال مادرید که سابقه همکاری با زیدان به عنوان بازیکن و سرمربی را دارد نیز از این اظهارات ابراز ناراحتی کرد و بیانیه‌ای هم در این باره منتشر کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است: «باشگاه رئال مادرید از اظهارات ناخوشایند رییس فدراسیون فوتبال فرانسه درباره زیدان، که یکی از بزرگترین اسطوره‌های دنیای فوتبال است، ابراز تاسف می‌کند. این صحبت‌ها نشانه‌ای از بی‌احترامی نسبت به یکی از افرادی است که بسیاری از هواداران در سراسر دنیا تحسینش می‌کنند و باشگاه ما انتظار عذرخواهی سریع از او را دارد.»

واکنش تند و سریع رئال نشان می‌دهد که مدیران باشگاه حرکت مربی فرانسوی پس از استعفایش در پایان فصل 21-2020 را فراموش کرده‌اند. زیدان بین سال‌های 2001 تا 2006 بازیکن رئال بود و در دو مقطع نیز هدایت رئال را برعهده داشته است. به‌غیر از کوپا دل ری، زیدان به عنوان مربی با رئال فاتح همه جام‌ها شد و بین سال‌های 2016 تا 2018 سه بار متوالی رئال را قهرمان چمپیونزلیگ کرد. او یک بار در بهار 2018 از سمت خود استعفا داد و یک بار هم در پایان فصل 21-2020 که موفق به فتح جام با رئال نشد.
1722879
زیدان پس از استعفای اخیرش متنی را در اختیار نشریه آاس قرار داد که در آن به‌شدت از بی‌اعتمادی مدیران رئال نسبت به خودش انتقاد کرده بود. زیدان پس از استعفا بارها در برنابئو و در جایگاه ویژه بازی‌های رئال را تماشا کرده و در مراسم توپ طلا نیز کنار کریم بنزما و کورتوا حضور داشت. واکنش دیروز رئال نیز نشان می‌دهد که دیگر هیچ اختلافی بین دو طرف وجود ندارد.


کد مطلب: 380557

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/380557/رئال-مادرید-زین-الدین-زیدان-بخشید

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir