به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۰۷:۵۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ ساعت ۰۹:۱۰
کد مطلب : ۳۸۰۶۲۳

بازداشت ۶سوری برای شهادت یک مدافع حرم

بازداشت ۶سوری برای شهادت یک مدافع حرم
گروه سیاسی: منابع خبری از بازداشت ۶ افسر سوری به اتهام دادن اطلاعات در مورد «شهید داوود جعفری» به دشمن خبر دادند.
به گزارش ایسنا، پایگاه خبری سوری «صوت العاصمه» به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که بخش اطلاعات نظامی ارتش سوریه طی هفته‌های گذشته ۶ افسر خود را به اتهام دادن اطلاعات به طرف‌های خارجی مخالف نظام بازداشت کرده است.این افسران متهم به دادن اطلاعاتی در خصوص تحرکات سردار شهید داوود جعفری به دشمن هستند که در اواخر نوامبر ۲۰۲۲ در نزدیکی دمشق به شهادت رسید.
بخش اطلاعات نظامی ارتش سوریه بعد از شنود کردن مکالمات و پیام‌های این افسران آن‌ها را بازداشت کردند.
این منابع می‌گویند که این متهمان به عنوان یک شبکه اطلاعاتی برای یک کشور خارجی کار می‌کردند.
منابع صوت العاصمه می‌گویند که شهید داوود جعفری طی یک ماموریت اطلاعاتی در ریف قنیطره در نزدیکی نوار مرزی با اسرائیل به شهادت رسیده است.
این منابع تاکید کردند که شهید جعفری یک هفته قبل از شهادتش به همراه افسرانی از بخش امنیت نظامی ارتش سوریه طی یک ماموریت اطلاعاتی به جنوب سوریه رفته بود.
این منابع همچنین اعلام کردند که اسرائیل خودروی حامل شهید جعفری را در مسیر بازگشتش به دمشق مورد هدف قرار دادند و آن شهید به منطقه حضرت زینب منتقل داده شد و به مدت دو روز تحت مراقبت‌های ویژه بود.
روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای از شهادت سرهنگ پاسدار داوود جعفری از افسران ارشد و پاکباخته نیروی هوافضای سپاه توسط ایادی رژیم صهیونیستی با بمب کنار جاده‌ای در حوالی دمشق سوریه در صبح روز سه‌شنبه (اول آذر۱۴۰۱) خبر داد.
در این اطلاعیه با تاکید بر اینکه بی تردید رژیم جعلی و جنایتکار صهیونیستی پاسخ این جنایت را دریافت خواهد کرد، آمده است: با تبریک و تسلیت شهادت این افسر مومن، مخلص، فداکار و پاکباخته به خانواده معظم و آحاد فرماندهان و کارکنان نیروی هوافضای سپاه و رزمندگان جبهه مقاومت اسلامی؛ آیین‌های تشییع، تدفین و خاکسپاری شهید عالیقدر متعاقباً به آگاهی ملت شریف ایران رسانده خواهد شد.
 
برچسب ها: سوریه

۱۴۰۱/۱۰/۲۱ ۲۲:۵۱
باید اسراییل رو بزنیم.وسلام. (414869)