به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۱:۵۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ ساعت ۱۸:۰۷
کد مطلب : ۳۸۱۷۱۹

تاثیر مصرف مکرر آنتی بیوتیک ها بر افزایش خطر ابتلا به آنتریت

تاثیر مصرف مکرر آنتی بیوتیک ها بر افزایش خطر ابتلا به آنتریت
گروه علمی:محققان آمریکایی اعلام كردند که استفاده مکرر از آنتی بیوتیک ها می تواند خطر ابتلا به آنتریت را افزایش دهد.محققان دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک دریافته اند که استفاده مکرر از آنتی بیوتیک ها ممکن است خطر ابتلا به IBD یا التهاب روده ها مانند بیماری کرون و کولیت اولسراتیو، به ویژه در میان بزرگسالان بالای ۴۰ سال را افزایش دهد.
 
محققان گزارش کرده اند که به نظر می رسد این خطر پس از یک تا دو سال استفاده مکرر از آنتی بیوتیک ها با هدف درمان بیماری های معده در این گروه سنی افزایش یافته است و شواهد نشان می دهند که عوامل محیطی ممکن است در ایجاد IBD دخیل باشند.

محققان همچنین توضیح دادند که یکی از عوامل مرتبط با خطر ابتلا به IBD در جوانان استفاده از آنتی بیوتیک ها است؛ اما مشخص نیست که آیا این ارتباط برای افراد مسن نیز صدق می کند یا خیر.به طور کلی، این تیم تحقیقاتی دریافته است که مصرف آنتی بیوتیک بدون در نظر گرفتن سن با افزایش خطر ابتلا به IBD مرتبط است؛ اما افزایش سن سطح خطر را افزایش می دهد. افراد ۱۰ تا ۴۰ ساله، به میزان ۲۸ درصد در معرض ابتلا به IBD هستند؛ در حالی که این میزان در افراد ۴۰ تا ۶۰ ساله ۴۸ درصد است.
مرجع : باشگاه خبرنگاران