به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۹:۲۲
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ ساعت ۱۶:۵۶
کد مطلب : ۳۸۲۲۵۸

سوالات کنکور باز هم لو رفت؟

سوالات کنکور باز هم لو رفت؟
گروه جامعه: خبرگزاری فارس نوشت: نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ از صبح امروز در ۴۱۷ شهرستان، ۵۸۵ حوزه اصلی و ۲۰۴۱ حوزه فرعی آغاز شد، امروز صبح داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی رقابت خود را آغاز کرده‌اند، در گروه علوم تجربی ۴۵۰ هزار و ۵۷۷ داوطلب با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.
با وجود قطع اینترنت در زمان برگزاری کنکور تعدادی از کانال‌های تلگرامی از انتشار سوالات کنکور در فضای مجازی خبر دادند و مدعی شدند که سوالات کنکور را در اختیار دارند و براساس آن پاسخ سوالات را هم داده‌اند.
براساس این گزارش، در تعدادی از این کانال‌ها باید درخواست ورود به کانال دهید تا پس از دریافت مبالغی امکان حضور در آن کانال را داشته باشید و این در حالی است که کنکوری‌ها همچنان سرجلسه آزمون هستند و اینترنت مکان‌های برگزاری کنکور قطع است.
کانال‌های مدعی فروش سوالات کنکور، در مرحله اول حتی تماس تلفنی هم با داوطلبان برقرار می‌کردند، اما امروز اعلام کردند که به دلایل امنیتی امکان پاسخگویی به تماس تلفنی را ندارند.
واکنش سازمان سنجش؛ ادعا‌ها در مورد تقلب در نوبت اول کنکور ۱۴۰۲، صحت ندارد
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور:  ادعا‌هایی که در برخی کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی در باره تقلب در نوبت اول آزمون سراسری ۱۴۰۲ مطرح می‌شود، صحت ندارد و قابل اعتنا نیست. یکی از راه‌های تقلب سر جلسه آزمون، عکس گرفتن از سئوالات با ابزار‌های بسیار کوچک و فنی و با دقت بالا مانند ابزار‌های جاسوسی است. این عکس‌ها با استفاده از اینترنت به خارج از جلسه آزمون ارسال می‌شود. این ابزار عکاسی حتی با دستگاه ایکس ری قابل تشخیص نیست. برخی از این دستگاه‌های شبه‌جاسوسی که برای تقلب در کنکور استفاده شده است، به دلیل اینکه خودکار و هوشمند است عکس (از سئوالات) را سریع و در لحظه و با زدن یک دکمه ارسال می‌کند.
** ارسال نظر برای اين مطلب در تاريخ ۱۴۰۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۵۱ بسته می شود. **
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *