به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۹:۲۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ ساعت ۱۷:۲۰
کد مطلب : ۳۸۲۶۵۰

آیا ایران در موضع ضعف قرار دارد ؟

آیا ایران در موضع ضعف قرار دارد ؟
گروه سیاسی:طی هفته‌های گذشته اظهاراتی علیه ایران از سوی مقامات کشورهای چین، کره جنوبی و عراق شنیده شده است.  یک کارشناس سیاست خارجی می‌گوید که این مواضع، نشان‌دهنده این است که شرایط را مناسب دیده‌اند تا به منافع ایران حمله کنند یا حداقل بگوییم منافع ایران را نادیده بگیرند
حسن بهشتی‌پور در گفت و گو با سایت «انتخاب» در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه علت چنین موضع گیری‌ها علیه ایران چیست و آیا واکنش ایران درخور بوده است، گفت: «واکنش‌های ما یک بخشی اعلامی و یک بخشی اعمالی است. بدین معنا که یک سری اقداماتی انجام می‌دهند بدون آنکه اعلام شود بنابراین در این زمینه نمی‌توانم قضاوت دقیقی داشته باشم. ولی موضوعاتی که اتفاق می‌افتد مثل موضع‌گیری رئیس جمهور چین و کره جنوبی یا نخست وزیر عراق، همه نشان‌دهنده این است که شرایط را مناسب دیده‌اند تا به منافع ایران حمله کنند یا حداقل بگوییم منافع ایران را نادیده بگیرند.»
وی ادامه داد: «این امر یا بر اساس برآورد غلطی است که از وضعیت ما دارند مبنی بر اینکه ایران در موضع ضعف است یا بر اساس این است که می‌خواهند خود را با جریان بین‌المللی که علیه ایران به راه افتاده است همسو کنند.»
بهشتی‌پور درباره جریانی که علیه ایران آغاز شده است، بیان کرد: «متاسفانه یک جریان بین‌المللی علیه ایران به راه افتاده و این اشخاص هم دقیقا در همان راستا دارند فعالیت می‌کنند. گرچه ما می‌گوییم در موضع قدرت هستیم ولی دست‌کم برآورد آنها نشان می‌دهد که ایران را در موضع ضعف می‌بینند. به همین دلیل هم بدین گونه منافع ایران را نادیده می‌گیرند و به راحتی نکاتی را مطرح می‌کنند که در تعارض با منافع ایران است.»
برچسب ها: چین
** ارسال نظر برای اين مطلب در تاريخ ۱۴۰۱-۱۲-۰۱ ۱۷:۱۷ بسته می شود. **
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۱/۱۱/۰۱ ۱۸:۴۴
خیلی خیلی باید مراقب روسیه وچین باشیم انها هیچ وقت نمی خواهند سپری به نام ایران را در برابر امریکا از دست بدهند انها از عادی سازی روابط ایران با دنیا وحشت دارند (416188)
۱۴۰۱/۱۱/۰۱ ۱۹:۳۳
هیچ وقت جاهلان ومنفعت طلبان متعصب داخلی وهمینطور خارجی نخواهند گذاشت که رابطه ایران با دنیا عادی شود از اسرائیل روسیه وچین تا تندروهای امریکا یی واروپایی تا داخلی های رانت خور (416207)
۱۴۰۱/۱۱/۰۱ ۲۰:۱۷
امریکا و اروپا اشتباه بزرگی کرد واز فرصت دولت روحانی استفاده نکرد و ایران را سوق به سمت چین وروسیه وتندرو های داخلی داد با این کارها هم به هیج جایی نمی رسه وحکومت جیب هاش پر پول هست برای ادامه حیات خودش (416227)
۱۴۰۱/۱۱/۰۱ ۲۱:۴۶
تنها برنده جنگ ایران با غرب روسیه وچین هستند وبازنده این جنگ ایران و غرب است روسیه وچین حاضر نیستند سپر دفاعی خود یعنی ایران را در برابر غرب از دست بدهند وهرگز نمی گزارند روابط ایران با دنیا عادی شود البته غیر از روسیه وچین اسراییل وتندروهای داخلی وخارجی هم همه همسو هستند با به انزوا کشیدن ایران (416247)