به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۹:۲۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ ساعت ۱۱:۵۸
کد مطلب : ۳۸۲۷۶۳

محدود کردن تردد کشتی‌های اروپایی در تنگه هرمز

محدود کردن تردد کشتی‌های اروپایی در تنگه هرمز
گروه سیاسی:یک نماینده مجلس گفت: ما طرحی را دنبال خواهیم کرد که محدودیت تردد کشتی‌های تجاری اروپایی در تنگه را به دنبال خواهد داشت.
محمدحسن آصفری در گفتگو با ایلنا، درباره مصوبه پارلمان اروپا برای تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: این اقدام پارلمان اروپا کاملا یک اقدام احساسی و پوست خربزه‌ای بود که سازمان مجاهدین خلق زیر پای اعضای کنگره اروپا گذاشتند. اگر سوابق سازمان مجاهدین خلق را بررسی کنند، متوجه می‌شوند که این‌ها چه اقداماتی انجام دادند. چه جنایاتی که این‌ها در ایران انجام ندادند خون مردم بیگناه را ریختند و نخست وزیر، رئیس‌جمهور و رئیس دیوان عالی کشور را به شهادت رساند. تعداد زیادی از بچه‌های سپاه ما را به شهادت رساندند و چه اقداماتی که در دنیا انجام دادند.نماینده اراک یادآور شد: سازمان مجاهدین خلق در زمان روی کار بودن حزب بعث عراق دست به حمایت از صدام زد و مردم بی‌دفاع عراق را به شهادت رساندند. این‌ها که اجازه دادند مریم رجوی بیاید در پارلمان اروپا حرف بزند یک وقت ۲ ساعته هم به NGO‌ها و تشکل‌های مردم نهاد ایرانی می‌دادند که مستند بیایند جنایات منافقین را به نظر پارلمان اروپا برساندند شاید چنین تصمیم احساسی را نمی‌گرفتند.
این نماینده مجلس  با بیان این‌که امروز مردم ما مدافع سپاه هستند، عنوان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فلج اطفال را در جمهوری اسلامی ایران ریشه‌کن کرد. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابله با جریان‌های تکفیری و داعش در آن سوی مرز‌های ایران اقدامات زیادی انجام داد، جریان‌های تکفیری که در وزرشگاه‌ها و رستوران‌های فرانسه و آلمان آمده بودند و بمب‌گذاری کرده بودند. در جبهه حلب، فلوجه، تمور و جا‌های دیگر بچه‌های سپاه ما با تکفیری‌ها می‌جنگیدند و اقدام پارلمان اروپا به غیر از اینکه خشم و انزجار مردم ما را از اروپایی‌ها بیشتر کند، نتیجه دیگری ندارد البته جمهوری اسلامی هم کوتاه نخواهد آمد.
وی تاکید کرد: ما طرحی را دنبال خواهیم کرد که محدودیت تردد کشتی‌های تجاری اروپایی در تنگه هرمز را به همراه خواهد داشت و اگر پارلمان اروپا نسبت به تصمیم خودش عقب‌نشینی نکند، مطمئن باشند اقداماتی را در پارلمان خودمان دنبال خواهیم کرد و با طرح‌های چندفوریتی تردد در تنگه هرمز را برای کشتی‌های اروپایی محدود می‌کنیم که مطمئنا به نفع آن‌ها نخواهد بود، لذا بهتر است تا دیر نشده پارلمان اروپا تصمیم خودش را کنار بگذارد و عقلانیت نشان دهد و از اقدامات احساسی دست بردارد.
آصفری درباره این‌که اروپایی‌ها در عین حال صحبت از احیای برجام می‌کنند این چقدر با اقدام اخیر پارلمان اروپا هم‌خوانی دارد، گفت: این‌ها نشان از سیاست‌های چماق و هویج است. این سیاست‌های دوگانه چماق و هویج است که از یک طرف بخواهند با باز گذاشتن پرونده برجام جلوی فعالیت هسته‌ای ایران را بگیرند و از طرف دیگر نیروی مسلح ما را محدود کنند که ممطئنا این سیاست‌های دوگانه را جمهوری اسلامی نخواهد پذیرفت. مطمئنا موضوع تحریم سپاه بی‌ارتباط با فرجام برجام نخواهد بود و این به نفع اروپایی‌ها نیست.
برچسب ها: پارلمان اروپا
** ارسال نظر برای اين مطلب در تاريخ ۱۴۰۱-۱۲-۰۲ ۱۱:۵۶ بسته می شود. **
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۱/۱۱/۰۲ ۱۲:۳۸
بجای تهدید که هیچ اثری که نداره در خیلی مواقع اثر عکس هم داره برید با اروپا هم کاری کنید سر منافع مشترک ما با اروپا منافع مشترک ژئوپولتیک و ژئواستراتژیک داریم به شرطی که به اشتباهاتبان پی بببریم وسر خر را کج کنیم (416311)
۱۴۰۱/۱۱/۰۲ ۱۲:۴۲
چرا نشستی برو وببین چه می‌شود فقط رنج و فقز مال مردم (416312)
۱۴۰۱/۱۱/۰۲ ۱۴:۴۲
اصلا این آ صفری حرف دهنشو نمیفهمه (416343)
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۱۱/۰۲ ۱۸:۴۲
حالا یه دفعه هم برای یه ماه ببندن که ضرری نداره ببینیم چی میشه (416404)
۱۴۰۱/۱۱/۰۲ ۱۵:۳۲
جهت اطلاع بعضی ها: تنگه هرمز یک آبراه بین المللی است و با آبراهه های دیگر از قبیل کانال سوئز فرق دارد. (416367)
۱۴۰۱/۱۱/۰۲ ۲۱:۰۰
این نوع تهدیدها برای تقابل با برنامه غربی ها، مهر تأییدی است بر ادعای آنان. چقدر خوب بود اشخاص قبل از توصیه های من درآوردی، با کارشناسان نظامی صاحب نظر مشورت میکردند. (416437)