به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۹:۲۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ ساعت ۰۹:۵۴
کد مطلب : ۳۸۳۱۸۸

مگر باید دیپلماسی را تعطیل کرد؟

مگر  باید دیپلماسی را تعطیل کرد؟
گروه سیاسی: روزنامه اصولگرای فرهیختگان از کنگره «زنان تاثیرگذار» در تهران دفاع کرد و در پاسخ به منتقدان که معتقدند در شرایط بد اقتصادی برگزاری چنین مراسم‌های پرهزینه‌ای چه فایده‌ای دارد نوشت: مگر سایر کشورها به خاطر شرایط بد اقتصادی و اجتماعی دیپلماسی را تعطیل می‌‌کنند؟
به نوشته فرهیختگان، کنگره «زنان تاثیرگذار» به هر روی یک اقدام دیپلماتیک تلقی می‌شود و احتمالا طراحی آن در واکنش به پایان حضور ایران در کمیسیون مقام سازمان زن ملل متحد بوده است. اینکه درحال‌حاضر ایران در شرایط اقتصادی و اجتماعی مناسبی به سر می‌برد، قابل‌پذیرش است اما اینکه چرا در این شرایط بد، اقدامی دیپلماتیک صورت گرفته، سوالی است که تنها می‌توان آن را با این سوال پاسخ داد که مگر سایر کشورها در شرایط بد اقتصادی و اجتماعی دیپلماسی را تعطیل می‌کنند یا اینکه چرا در شرایطی که یکی از مهم‌ترین نیروهای نظامی ما تحت فشار اروپایی‌هاست، چنین همایش برگزار می‌شود؟ گویی اینکه دستگاه دیپلماسی ایران یک جمع محدود است و اگر این همایش را برگزار نکند، معادلات در پارلمان اروپا تغییر خواهد کرد.


 
** ارسال نظر برای اين مطلب در تاريخ ۱۴۰۱-۱۲-۰۴ ۰۹:۵۲ بسته می شود. **
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۱/۱۱/۰۴ ۱۶:۳۴
از این آبکی تر دیپلماسی نداشتید؟ (416754)