به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۲:۰۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ ساعت ۱۰:۵۸
کد مطلب : ۳۸۳۲۱۲

چه کسانی می‌توانند یورو دولتی بخرند؟

چه کسانی می‌توانند یورو دولتی بخرند؟
گروه اقتصادی: قرار است بانک مرکزی از فردا تا سقف ۵ هزار یورو را با قیمت دولتی در صرافی‌ها عرضه کند. اما چه کسانی می‌توانند از فرصت خرید یورو با قیمت دولتی استفاده کنند؟بانک مرکزی روز گذشته اعلام کرد که در راستای مدیریت بازار ارز و به منظور پاسخگویی به نیاز‌های مردم، امکان فروش ارز به مردم تا سقف ۵ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارز‌ها برای صرافی‌های دارای مجوز معتبر از بانک مرکزی، از محل منابع خریداری شده مجاز شده است.
 
بر این اساس روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد از روز سه‌شنبه مورخ ۴ بهمن‌ماه ۱۴۰۱، صرافی‌ها می‌توانند نسبت به خرید ارز به صورت اسکناس از اشخاص حقیقی و حقوقی تحت سرفصل «تامین نیاز‌های ضروری» اقدام نمایند.صرافی‌ها همچنین مجازند نسبت به فروش منابع تامین‌شده از این محل به اشخاص حقیقی ایرانی (بالای ۱۸ سال) و حقوقی مقیم به صورت یک بار در سال برای هر مشتری و پس از احراز هویت وی تا سقف ۵ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارز‌ها در سرفصل «تامین نیاز‌های ضروری» اقدام نمایند. همچنین کشف قیمت در بازار متشکل ارزی در قالب ثبت سفارش دفتری با قیمت‌های متفاوت خواهد بود.

گفتنی است طبق مصوبه دولت تا پیش از این هر شخص ایرانی می‌توانست یک بار در سال، ۲۰۰۰ دلار سهمیه‌ای را با کدملی دریافت کند که همچنان از طریق ثبت نام در سایت برخط بازار متشکل ارزی امکان‌پذیر است.
گفته می‌شود عرضه یورو دولتی نیز در همین چارچوب صورت خواهد گرفت و برای یک بار در سال قابل انجام است.
برچسب ها: یورو دولتی