به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۳:۲۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ ساعت ۱۳:۲۶
کد مطلب : ۳۸۳۲۶۸

برخی زنانِ تاثیرگذار می‌ترسیدند کشته شوند!

برخی زنانِ تاثیرگذار می‌ترسیدند کشته شوند!
گروه سیاسی: نخستین کنگره بین‌المللی بانوان تأثیرگذار روز ۳۰ دی‌ ماه با حضور شماری از چهره‌های برگزیده و فعال در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به میزبانی ایران برگزار شد.
انسیه خزعلی معاون رئیسی در امور زنان گفت: در بسیاری از نشست‌هایی که در محافل گوناگون برگزار می‌شود، جوایز مختلفی متناسب با ویژگی‌ها و شرایط خاص میهمانان و برگزیدگان اهدا می‌شود. یکی از جوایزی که ایران می‌دهد، «جایزه المصطفی» نام دارد که یک جایزه علمی به حساب می‌آید. در حقیقت ملاک اصلی ما در این انتخاب، «تأثیرگذاری» بود. این تأثیرگذاری می‌توانست در سطوح مختلف پدیدار شود.
مسأله کارآمدی درباره همسر رئیس جمهور کشورمان نیز مصداق دارد؛ چه آنکه ایشان پیش از انتخاب آقای رئیسی به عنوان رئیس جمهور نیز آغازگر حرکت‌های علمی و تربیتی اثرگذاری بوده‌اند.
ایده برگزاری این نشست سال گذشته مطرح شد و امسال برای برگزاری آن برنامه‌ریزی مفصلی صورت گرفت اما در حالی برگزار شد که کشور ناآرامی‌هایی را پشت سر گذاشته بود یعنی زمانی که بسیاری در تلاش بودند وجهه جمهوری اسلامی را در صحنه بین‌المللی با بهره‌گیری از ابزار رسانه‌ای و تبلیغی مخدوش نمایند؛ رویکردی که ایجاد نگرانی و وحشت در میان سایر کشورها را از برقراری رابطه با ایران دنبال می‌کرد.
در پی برگزاری این نشست، بسیاری آمدند و کسانی هم که امکان حضور نداشتند، با ارسال پیام اعلام کردند که همسوی مواضع اصولی و ارزش‌های جمهوری اسلامی هستند اما برای مشارکت در نشست تهران با تهدید برخی کشورها روبه‌رو شده‌اند. چنان که می‌گفتند: «ما باور نمی‌کردیم زنان ایرانی در چنین سطحی فعالیت داشته باشند.» حتی خانمی که از ژاپن آمده بود می‌گفت: «من به جرأت می‌گویم که خانم‌های ایران در سطحی به مراتب پیشرفته‌تر از زنان ژاپنی کار می‌کنند.» این نمایشگاه خیلی مورد توجه قرار گرفت و بسیار تأثیرگذار بود.
برخی میهمانان این نشست، وقتی تهران را ترک می‌کردند این مهم را تصریح می‌کردند که این سفر در تغییر نگاه‌شان به ایران بسیار اثرگذار بوده است. در تغییر این تصورات، مثالی عرض کنم؛ اعضای یکی از گروه‌های حاضر در ایران می‌گفتند که در آغاز حضورشان در هتل محل اقامت، برای خروج از اتاق دچار ترس و خوف بوده‌اند و می‌ترسیده‌اند که کشته شوند! یا خانم دیگری در فرودگاه گفته بود: «آیا من می‌توانم زنده برگردم؟» یا برخی می‌پرسیدند: «آیا شما می‌توانید در همه مقاطع دانشگاه وارد شوید؟»
 

علی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۱۱/۰۴ ۱۳:۳۸
ببینید چه بر سر مملکت اومده که از کشورهای دوست و برادر هم بدلیل ترس از جانشان مهمانی نداریم. به به!!! (416724)
۱۴۰۱/۱۱/۰۴ ۱۳:۴۷
از جیب ملت گدا گشنه ها رو میارید بهشون میلیاردها تومن پول میدید اسمش رو میزارید زنان تاثیرگذار (416727)
۱۴۰۱/۱۱/۰۴ ۱۶:۱۸
خانم خزعلی پاسخ بدهند: زنان تاثیر گذار ؟؟؟؟ کدام یک از این بانوان زنی تاثیری در کشور یا جهان بوده اند که به عنوان زن تاثیر گذار از آنها تقدیر شد
بانوان تاثیر گذار بسیاری در این جهان هستند که باید از مقام آن ها تجلیل می شد بانوانی مانند مریم میرزاخانی آنگلا مرکل که هرکدام سهم بسزایی در تغییر و تحولات جهان علم یا سیاست داشته اند
سوال اینجاست که مقامات دعوت شده هر کدام وزیر و سفیر و... بودند ایران چرا وزیر زن ندارد پس قطع به یقین مقام زن مورد توجه نیست همان گونه که فرموده اید برابری زن و مزد به نفع (416751)
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۱۱/۰۴ ۱۸:۲۳
ایکاش دولت سومالی منو دعوت کنه برم بهم جایزه بده وکلی پول به جیب بزنم اونقدگرفتارم که حتی بدونم شایدکشته بشم بازهم میرم واسه اینکه دوباره دعوتم کنه وبازهم کلی پول گیرم بیفته براشون تبلیغ میکردم بهترین وزیباترین آزادترین زنان دنیا روداره کلا کشورش پراز کاروشغل وتکنولوژی برترجهانه (416776)
۱۴۰۱/۱۱/۰۴ ۲۰:۰۵
آخییی حیف نیست این از ما بهترون بترسن (416789)
۱۴۰۱/۱۱/۰۴ ۲۰:۱۷
والا ما هم میترسیم از حال شما که معلوم نیست چی قانونه چی قانون نیست ....هر ساعت یه قانون من دراوری درمیارید ادمها از غیر پیش بینی بودن شما میترسند رفتارهای چند گانه شما وحشت آوره اونها(زنهای تاثیرگذار)نباید کنار بانوی (اول)میترسیدند اما ترسیدند! (416793)
۱۴۰۱/۱۱/۰۴ ۲۰:۴۲
یه زمانی برترین زنان و همسران ریس جمهورهای کشورهای بزرگ می اومدند الانم زن سوم ریس جمهور بور کینا فاسد میاد (416796)