به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۳:۲۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ ساعت ۱۵:۵۸
کد مطلب : ۳۸۳۵۸۷

تصویب قطعنامه همبستگی با مردم ایران

تصویب قطعنامه همبستگی با مردم ایران
گروه بین الملل: مجلس نمایندگان آمریکا به اتفاق آرا و تنها با یک نظر مخالف به قطعنامه حمایت از اعتراضات ایران رای داد.  
مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا با ۴۲۰ رای موافق و یک رای مخالف قطعنامه حمایت از  اعتراضات در ایران را تصویب کرد.  توماس مسی، نماینده جمهوریخواه از ایالت کنتاکی تنها مخالف این قطعنامه بود. او علت امر را فشار اقتصادی تحریم‌ها علیه مردم عنوان کرد.
کلودیا تنی، نماینده جمهوریخواه ایالت نیویورک در باره قطعنامه گفت: «ضروری است ما در نهادی که از بزرگ‌ترین نمادهای آزادی و دموکراسی دنیاست، صدای مردم  ایران باشیم.»
قطعنامه از دولت بایدن می‌خواهد گشت ارشاد را در واکنش به اوضاع جاری در ایران تحریم کند.
پیش‌نویس قطعنامه در مجلس پیشین با همکاری جمهوریخواهان و دمکرات‌ها ارائه شده بود و بررسی آن در اوایل ژانویه در دستور کار قرار گرفت. ناظران سیاسی این امر را موردی نادر از اشتراک نظر و همسویی بین دو اردوگاه حزبی خوانده‌اند.
سخنگوی توماس مسی گفته که علت مخالفت این نماینده جمهوریخواه با قطعنامه این بوده که تحریم‌ها معمولا به دولت‌ها لطمه نمی‌زنند بلکه بار آنها به دوش مردمی می‌افتد که هم اینک هم زیر فشار قرار دارند.
این قطعنامه هم‌زمان با دور جدیدی از تحریم‌های اتحادیه اروپا و بریتانیا علیه ده‌ها مقام و نهاد جمهوری اسلامی تصویب شد.وزارت دارایی آمریکا هم دو روز قبل ده مقام ارشد امنیتی و بنیاد تعاون سپاه را تحریم کرده بود.


 
برچسب ها: آمریکا

۱۴۰۱/۱۱/۰۷ ۰۹:۱۹
چشم شما نوکران و چاکران بی مزد و مواجب یا با مزد و مواجب آمریکای دزد و غارتگر که با چپاول دنیا به قدرت رسیده روشن
اگر آزادمردی وجود داشته باشد همین یک عمل کافی است که معلوم شود اغتششات از کجا سرچشمه میگیرد بگذریم از شما که جریان تان عامل افتضاحات اقتصادی کشور بوده و حالا با پرروئی طلبکار هم شده اید (417114)